Őrült végjátékban nyert, és már második az Arsenal – VIDEÓ

Az Arsenal hazai pályán 2-1-re legyőzte a Burnley együttesét a Premier League 22. fordulójában. Az Ágyúsok így kihasználták a Liverpool és a Tottenham botlását, és felléptek a tabella második helyére.

A találkozón végig az Arsenal akarata érvényesült, ám az első gólra az 59. percig kellett várni, Mustafi fejjel volt eredményes. Hat perccel később Granit Xhaka szezonbeli ötödik kiállítása után emberhátrányba kerültek az Ágyúsok, és a 93. percben úgy tűnt, a piros lap sokba kerül : Coquelin szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Gray értékesítette.

Amikor már mindenki azt hitte, hogy 1-1 lesz a vége, egy beívelés után a lesről induló Koscielny-t rúgták fejbe az ötösön, Alexis Sánchez pedig higgadtan a kapu közepébe panenkázta a tizenegyest, amivel megszerezte a győzelmet csapatának.