Olasz Kupa: továbbjutott a Lazio és a Cesena

A fővárosiak előbb leadtak egy kétgólos előnyt, majd újra elhúztak kettővel a Genoa ellen.

Két mérkőzést rendeztek szerdán az Olasz Kupa-nyolcaddöntőjében.

Az élvonalbeli Sassuolo ugyan vezetett a félidőben a második vonalból érkező Cesena ellen, de a vendégek a második félidőben rákapcsoltak, és 2-1-re fordítottak – ami továbbjutást is ért.

A második találkozón a Lazio a szintén élvonalbeli Genoát fogadta. A hazaiak a 20. percben Djordjevics révén jutottak előnyhöz, majd a 28. percben már kettő is lehetett volna közte, ha Anderson nem hagyja ki a büntetőjét. Rá három percre Hoedt azonban mégis megnyugtatóvá vált a hazai fór: Hoedt szerzett gólt (2-0). A kétgólos különbség viszont talán túlságosan is megnyugtatta a vendéglátókat: a 41. és a 45. percben egy-egy gólt hintve egalizált a szünet előtt a Genoa.

A meccs a hajrában dőlt el: Milinkovics-Szavics ismét előnyhöz juttatta a Laziót, majd a 75. percben Immobile 4-2-re módosította az állást – ezt a két gólt már nem engedte ki kezéből a római együttes, így szintén továbbjutott.