Az MSN kellett a Barcelona-továbbjutáshoz – VIDEÓ

Suárez, Neymar majd Messi is betalált a Bilbao ellen.

A spanyol Király Kupa-nyolcaddöntők visszavágóit rendezték a héten. Szerdán négy párharc zárult.

Az Álaves kiejtette a Deport, míg az Alcorcón a Córdoba, a Sociedad pedig a Villarreal otthonában harcolta ki a továbbjutást. Az este leginkább várt meccsén a Barcelona 2-1-es hátrányból vágott neki a Bilbao elleni hazai visszavágónak.

Suárez a 35. percben szerzett vezetést, majd a második félidő elején Neymar büntetőből nyugtatta meg a hazai szurkolókat. Saborit 51. percben szerzett szépítő találata után azonban sokáig úgy tűnt, hosszabbítás után dől csak el a párharc.

Végül nem így lett: a hétvégi fordulóban klasszis góllal az utolsó pillanatban pontot mentő Lionel Messi most is villant (megint szabadrúgásból), és a 78. percben megszerezte a továbbjutást érő találatot.

Spanyol Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók

Barcelona – Athletic Bilbao 3-1 (1-0) Továbbjutott: Barcelona (4-3)

Álaves – Deportivo La Coruna 1-1 (1-0) Továbbjutott: Álaves (3-3 – idegenben lőtt több góllal)

Córdoba–Alcorcón 1-2 (1-0) Továbbjutott: Alcorcón (kettős győzelemmel 4-2)

Villarreal – Real Sociedad 1-1 (0-0) Továbbjutott: Sociedad (4-2)