Egy pontot ért a Barcának Messi csodagólja – VIDEÓ

Öt pont az előnye a Realnak.

A spanyol élvonal 17. fordulójában a Villarreal a Barcelonát fogadta. A Messi, Suárez, Neymar trióval felálló vendégek úgy léptek pályára, hogy legnagyobb riválisuk, az éllovas Real Madrid nyert szombaton, sőt sikerével a Sevilla is megelőzte a tabellán.

Az első félidő nem hozott gólt az ötödik és a harmadik helyezett csatáján, a második játékrész első perceiben azonban sokkolta a Barcát a hazai együttes: Nicola Samsone egy Pato-passzt helyezett a bal alsóba (1-0). Ez a találat olyannyira megfogta Messiéket, hogy nem is tudtak válaszolni egészen a hajráig: a 90. percben az argentin klasszis egyenlített egy félelmetesen pontos szabadrúgásból (1-1), így már öt pont a hátrányuk a Reallal szemben. A meccset végül emberhátrányban befejező Villarreal maradt ötödik: a 35 pontos Barca mögött öt egységgel marad el.