Hátrányból fordított a Celtic az Old Firmön – VIDEÓ

A Glasgow Rangers Kenny Miller korai góljával még vezetett, végül pont nélkül maradt hazai pályán.

Az év utolsó napján Skóciában igazi csúcsrangadóra került sor: a 21. játéknapon szombat délután (13:15) a Glasgow Rangers ellenfele hazai pályán az örök rivális és éllovas Celtic volt. A világhírű skót derbin, azaz az Old Firmön a vezetést a 12. percben Kenny Miller góljával a hazaiak szerezték meg, a 36 éves elnyűhetetlen csapatkapitány a kapu előteréből szerzett vezetést az újoncként második helyen tanyázó csapatának (a Ragners 2012-ben csődbe ment, ezért a negyedosztályba sorolták vissza), íme:

A vendégek még a szünet előtt egyenlíteni tudtak, Moussa Dembele a 34. percben lőtt ballal életerős bombagólt Craig Gordon kapujába.

Az újabb gólig aztán sokáig kellett várni, ám a 72. percben Scott Sinclair meglőtte maga 11. találatát az idei szezonban, így fordítani tudott a listavezető. A hajrában újabb találat már nem született, a Celtic 2-1-es sikert ért el a nagy rivális otthonában.