Döntött a szövetség: bukta előnyét a Juventus és a Milan a Romával szemben

Strootman játszhat a két rangadón.

Törölték az AS Roma holland labdarúgója, Kevin Strootman két mérkőzésre szóló eltiltását, így pályára léphet az AC Milan és a Juventus elleni rangadókon.

Az olasz szövetség (FIGC) pénteken közölte, hogy helyt adott a fővárosi klub fellebbezésének.

A FIGC szerdán sportszerűtlenség miatt tiltotta el Strootmant, mert vasárnap a Lazio elleni római derbi (2-0) második félidejében kevéssel a gólját követően vízzel lelocsolta Danilo Cataldit, aki válaszul megrántotta a mezét, ő pedig látványosan összerogyott. A játékvezető az eset után Cataldit kiállította, míg a hollandnak sárga lapot adott.

A Farkasok nem véletlenül ragaszkodtak egyik legjobbjukhoz a következő meccseken, ugyanis második helyen álló csapatuk a harmadik AC Milan, illetve az éllovas Juventus ellen a Serie A végkimenetele szempontjából is nagyon fontos rangadókra készül. A tabella élén a Juventus áll 36 ponttal, míg a második Romának és a harmadik Milannak egyaránt 32 pontja van.