Nemzetközi foci

Európa Liga: Korhut és csapata a továbbjutásért lép pályára Angliában

A két, magyar játékost is foglalkoztató csapat közül az izraeli Hapoel Beer-Seva a továbbjutásért lép pályára csütörtökön a Southampton vendégeként az Európa Liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

Korhut Mihály együttese jelenleg rosszabb gólkülönbségével szorul angol ellenfele mögé, de mivel a végelszámolásnál az egymás elleni eredmények számítanak, így olyan döntetlennel is megelőzheti riválisát, amelyben születik gól. Izraelben ugyanis 0-0-át játszott egymással a két csapat.

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien már kiesett, így a szép búcsú reményében fogadhatja a továbbjutott spanyol Athletic Bilbaót.

A Manchester United még nem harcolta ki a legjobb 32 közé jutást, de ehhez nem kell bravúrt végrehajtania, mindössze egyetlen pontra van szüksége az ukrán Zorja vendégeként. A találkozón Bognár Tamás fújja majd a sípot.

A 12 csoportból az első két helyezett jut tovább, az utolsó játéknapon még 11 hely kiadó. A továbbjutókhoz csatlakozik a Bajnokok Ligája nyolc csoport-harmadikja az egyenes kiesés szakaszra, amelynek sorsolását hétfőn tartják Nyonban.

Az EL egyenes kieséses szakaszának egy magyar érdekeltségű csapata biztosan lesz, ugyanis Nemanja Nikolics együttese, a lengyel bajnoki címvédő Legia a Bajnokok Ligája-csoportjában harmadik helyen végzett, így az Európa Ligában folytathatja nemzetközi szereplését tavasszal.

Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A-csoport:

FK Zorja Luhanszk (ukrán) – Manchester United (angol) 19.00

Feyenoord (holland) – Fenerbahce (török) 19.00

Az állás: 1. Fenerbahce 10 pont, 2. Manchester United 9 pont, 3. Feyenoord 7 pont, 4. Zorja Luhanszk 2 pont

B-csoport:

Young Boys (svájci) – Asztana (kazah) 19.00

APOEL (ciprusi) – Olimpiakosz (görög) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) APOEL 9 pont, 2. (és továbbjutott) Olimpiakosz 8 pont, 3. Young Boys 5 pont (4-4), 4. Asztana 5 pont (5-8)

C-csoport:

FSV Mainz 05 (német) – Gabala (azeri) 19.00

RSC Anderlecht (belga) – Saint-Étienne (francia) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Anderlecht 11 pont, 2. (és továbbjutott) Saint-Étienne 9 pont, 3. FSV Mainz 6 pont, 4. Gabala 0 pont

D-csoport:

AZ Alkmaar (holland) – Zenit (orosz) 19.00

Maccabi Tel-Aviv (izraeli) – Dundalk (ír) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 5 pont, 3. Dundalk 4 pont (4-6), 4. Maccabi Tel-Aviv 4 pont (5-8)

E-csoport:

Astra (román) – AS Roma (olasz) 19.00

Viktoria Plzen (cseh) – Austria Wien (osztrák) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) AS Roma 11 pont, 2. Astra 7 pont, 3. Austria Wien 5 pont, 4. Viktoria Plzen 3 pont

F-csoport:

Sassuolo (olasz) – KRC Genk (belga) 19.00

Rapid Wien (osztrák) – Athletic Bilbao (spanyol) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) KRC Genk 9 pont, 2. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 9 pont, 3. Rapid Wien 5 pont, 4. Sassuolo 5 pont

G-csoport:

Panathinaikosz (görög) – Celta Vigo (spanyol) 21.05

Standard Liége (belga) – Ajax (holland) 21.05

Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax 13 pont, 2. Standard Liége 6 pont, 3. Celta Vigo 6 pont, 4. Panathinaikosz 1 pont

H-csoport:

Braga (portugál) – Sahtar Donyeck (ukrán) 17.00

Konyaspor (török) – KAA Gent (belga) 17.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 15 pont, 2. Braga 6 pont, 3. KAA Gent 5 pont, 4. Konyaspor 1 pont

I-csoport:

OGC Nice (francia) – FK Krasznodar (orosz) 21.05

Red Bull Salzburg (osztrák) – Schalke 04 (német) 21.05

Az állás: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 15 pont, 2. (és továbbjutott) FK Krasznodar 7 pont, 3. Red Bull Salzburg 4 pont, 4. OGC Nice 3 pont

J-csoport:

PAOK (görög) – Liberec (cseh) 17.00

Qarabag (azeri) – Fiorentina (olasz) 17.00

Az állás: 1. Fiorentina 10 pont, 2. Qarabag 7 pont, 3. PAOK 7 pont, 4. Liberec 4 pont

K-csoport:

Southampton (angol) – Hapoel Beer-Seva (izraeli) 21.05

Internazionale (olasz) – Sparta Praha (cseh) 21.05

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Sparta Praha 12 pont, 2. Southampton 7 pont (5-3), 3. Hapoel Beer-Seva 7 pont (5-5), 4. Internazionale 3 pont

L-csoport:

Villarreal (spanyol) – Steaua Bucuresti (román) 17.00

Osmanlispor (török) – FC Zürich (svájci) 17.00

Az állás: 1. Osmanlispor 7 pont, 2. Villarreal 6 pont (7-7), 3. Steaua 6 pont (4-5), 4. Zürich 6 pont (5-5)

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.