Megnyert meccset engedett ki a kezéből a Liverpool – VIDEÓ

3-1-ről kapott ki a Mersey-parti csapat; Fellaini tette semmissé Ibrahimovic hihetetlen gólját.

A vasárnapi játéknapon a Bournemouth–Liverpool meccs mellett a Manchester United Everton elleni fellépését izgulhatták végig a drukkerek a Premier League-ben.

A hajrában egyenlített az Everton

Ezúttal sem került a Manchester United keretébe Bastian Schweinsteiger, de ott volt az eddig szintén kevés játéklehetőséget kapó Mhitarjan, aki ráadásul a kezdőbe is nevezve lett. Nagy meglepetés ugyanakkor az összeállításban nem volt, talán Mata kihagyása számított váratlannak, míg Rooney eltiltás, Shaw és Smalling sérülés miatt hagyta ki a találkozót. A túloldalt Barkley padra szorult és be sem állt, Deulofeu és Enner Valencia a kispadról érkezett. A volt ferencvárosi Besic sérült.

A United egy, az első félidő hajrájában szerzett Ibrahimovic-góllal úgy festett, begyűjti a három pontot. A svéd klasszis elmúlt öt meccséből négyszer betalált és összesen hatszor ünnepelhetett ezen időszak alatt. A Premier League-ben összesen nyolcgólos, amivel utolérte Jermaine Defoe-t és Eden Hazardot, előtte már csak Agüero, Alexis Sánchez és Diego Costa áll. Mielőtt azonban ünnepelhetett volna José Mourinho csapata, a 85. minutumban 100. MU-fellépésére beálló Fellaini a 89. percben a büntetőterületen belül faultolta Gueyét. A tizenegyest Baines lőtte be, így a végeredmény 1-1 lett, amivel a manchesteriek lemaradása tovább nő az élbolytól.

Ibrahimovic gólja egyébként elképesztő körülmények között született: Stekelenburg pocsékul jött ki egy nem kifejezetten életveszélyes indításra, a svéd klasszis pedig átemelte a kapust. A labda a gólvonal előtt lepattant, majd a felső lécet és az oldalsó kapufát is érintve a gólvonalon túlra pörgött, mielőtt a menteni igyekvő védő odaért és kikanalazta volna.

Ibra gólja

Liverpooli blama 3-1-ről

A Premier League szombati Chelsea- és Arsenal-győzelmét követően fel volt adva a lecke a Liverpool számára, hogy tartsa a lépést az élmezőnnyel. Ehhez a középmezőnybeli és nem kifejezetten jó formában lévő Bournemouth-t kellett legyűrniük Jürgen Klopp fiainak. A hazaiak kezdőjében ott volt az ex-Mersey-parti Jordan Ibe, valamint természetesen Wilshere is; míg a vendégeknél Sturridge és Coutinho hiánya mellett Lallana is a kispadon volt.

Úgy tűnt, ez nem is fog gondot okozni a „vörösöknek”, akik Mané, illetve Origi találataival már a 22. percre kétgólos differenciát alakítottak ki és bár a Bournemouth egy tizenegyessel közelebb lopózott, Can hamar visszaállította a differenciát. Ekkor azonban váratlanul összeomlott a vendégvédelem és csakúgy, mint az első félidő két liverpooli gólszerzője, Fraser, illetve Cook is két perc leforgása alatt lőtt be egy-egy találatot, amellyel 3-3-ra mentette az állást a piros-fekete csapat. Még nem volt azonban vége: a 93. minutumban Aké passzírozott be egy Kariusról kipattanó labdát, amellyel alighanem felejthetetlen délutánt szerzett szurkolóinak – és persze három pontot csapatának.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy az 55. minutumban beálló Fraser előbb kiharcolt egy büntetőt, majd góllal és gólpasszal segítette a Bournemouth-t.