Ronaldo duplája után csak szenvedett a Real

Gálának indult, majdnem rémálom lett a Real Madridnak a Gijón elleni bajnoki.

A spanyol LaLiga 13. fordulójában a listavezető Real Madrid a kiesőhelyen álló, öt bajnoki óta nyeretlen Sporting Gijónt fogadta.

Esélyeshez méltón nyitott a Real, Cristiano Ronaldo az ötödik percben büntetőből, majd 13 minutummal később fejjel volt eredményes. Gyorsan 2-0-s előnyre tett szert a Real, úgy tűnt, gálát rendez közönsége előtt, ám nem így lett – nagyon nem…

A 35. percben Carmona szépített, így 2-1-es hazai előnnyel vonultak szünetre a felek. Nagyon jelentős Real-dominanciát a második félidőben sem jegyezhettünk fel, bár tény, többet tett a gólszerzésért a hazai együttes. Azonban a szerencse is kellett a három ponthoz: a 78. percben Cop a felső sarok mellé-fölé helyezett egy vendégeknek megítélt büntetőt – maradt a 2-1.