Huszti-parádéval nyert a Frankfurt a Dortmund ellen – VIDEÓ

Szalai Ádám kezdő volt a Hoffenheim színeiben. A Bayern otthon tartotta a három pontot, tovább üldözik Gulácsiékat.

A Huszti Szabolccsal felálló Eintracht Frankfurt hazai pályán fogadta a Borussia Dortmund játékosait a Bundesliga 12. fordulójában. A magyar középpályás a kezdőcsapatban kapott helyet, a 46. percben pedig a vezetést is megszerezte csapatának. Íme a találat videón:

Később a dortmundiak Aubameyang góljával egyenlítettek, ám a 79. percben Haris Seferovic gólját Huszti Szabolcs készítette elő, így alakult ki a 2-1-es végeredmény.

Szalai Ádám ezúttal a kezdőcsapatban kapott helyet a Hoffenheim színeiben a Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin, ám a szünetben 1-0-s állásnál lecserélte mestere. A fordulás után, az 53. percben a csereként beállt Amiri egalizált, később már nem is változott az eredmény.

A Hamburg már a harmadik percben megkezdte a gólgyártást, a hazaiak színeiben Gregoritsch duplázott, de ez is csak döntetlenre volt elég a Werder Bremen elleni kiesési rangadón.

Az Ingolstadt pontokat hullajtott hazai pályán a Wolfsburg ellen, az 1-1-es eredménnyel végződő mérkőzésen büntetőt hibázott Hartmann. A Köln és az Augusburg gólnélküli döntetlent játszott.

A Bayern München hazai pályán szerepelt a Bundesliga szombat esti (18:30) zárómérkőzésén, a rekordbajnok Thiago Alcantara góljával szerezte meg a vezetést a 20. percben.

A Bayer Leverkusen a 35. percben gyorsan reagált a bekapott gólra, Calhanoglu találata után a felek így 1-1-es eredménnyel mehettek pihenőre.

Fordulás után Hummels fejesével másodszor is megszerezték a vezetést a bajorok, a találkozó végül 2-1-es hazai sikerrel ért véget.