Nemzetközi foci

Európa Liga: győzelmi kényszerben Korhut csapata

Rangadó
Rangadó

2016. 11. 24. 11:18

Vagy a Hapoel Beer-Seva esik ki, vagy az Internazionale.

Korhut Mihály együttesének, az izraeli bajnok Hapoel Beer-Sevának a továbbjutási remények életben tartásához győznie kell csütörtökön a vendég Internazionale ellen az Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában.

A magyar válogatott hátvéd csapata a legutóbbi két meccsén hiába játszott fölényben a cseh Sparta Praha ellen, összességében csupán egy pontot tudott szerezni, így jelenleg a harmadik helyen áll kvartettjében, öt ponttal a prágaiak és hárommal a Southampton mögött, egy ponttal megelőzve az Intert.

Az olasz csapat nagy meglepetésre áll négy kör után az utolsó helyen, ám matematikailag még van esélye a továbbjutásra, így Korhuték nem számíthatnak könnyű mérkőzésre. Az Internazionale kispadján most mutatkozik majd be a nemzetközi porondon Stefano Pioli vezetőedző, akit két hete neveztek ki a menesztett Frank de Boer helyére.

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien az EL legkiegyenlítettebb csoportjában szerepel. Az F-négyesben az éllovas belga KRC Genk és a negyedik olasz Sassuolo között mindössze egy pont a különbség. A harmadik Rapid a belga gárdához látogat, s egy győzelemmel közel kerülhet a továbbjutáshoz, veresége esetén ugyanakkor akár ki is eshet.

Európa Liga, csoportkör, 5. forduló, csütörtök:

A-csoport:

Fenerbahce (török) – Zorja Luhanszk (ukrán) 17.00

Manchester United (angol) – Feyenoord (holland) 21.05

Az állás: 1. Feyenoord 7 pont (3-2), 2. Fenerbahce 7 pont (5-6), 3. Manchester United 6 pont, 4. Zorja Luhanszk 2 pont

B-csoport:

Asztana (kazah) – APOEL (ciprusi) 17.00

Olimpiakosz (görög) – Young Boys (svájci) 21.05

Az állás: 1. APOEL 9 pont, 2. Olimpiakosz 7 pont, 3. Young Boys 4 pont, 4. Asztana 2 pont

C-csoport:

Gabala (azeri) – RSC Anderlecht (belga) 17.00

Saint-Étienne (francia) – FSV Mainz 05 (német) 21.05

Az állás: 1. RSC Anderlecht 8 pont (11-4), 2. Saint-Étienne 8 pont (5-3), 3. FSV Mainz 05 5 pont, 4. Gabala 0 pont

D-csoport:

Zenit (orosz) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 17.00

Dundalk (ír) – AZ Alkmaar (holland) 21.05

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Zenit 12 pont, 2. Maccabi Tel-Aviv 4 pont (5-6), 3. Dundalk 4 pont (4-5), 4. AZ Alkmaar 2 pont

E-csoport:

Austria Wien (osztrák) – Astra (román) 21.05

AS Roma (olasz) – Viktoria Plzen (cseh) 21.05

Az állás: 1. AS Roma 8 pont, 2. Austria Wien 5 pont, 3. Astra 4 pont, 4. Viktoria Plzen 3 pont

F-csoport:

Athletic Bilbao (spanyol) – Sassuolo (olasz) 21.05

KRC Genk (belga) – Rapid Wien (osztrák) 21.05

Az állás: 1. KRC Genk 6 pont (10-9), 2. Athletic Bilbao 6 pont (6-8), 3. Rapid Wien 5 pont (6-6), 4. Sassuolo 5 pont (7-6)

G-csoport:

Ajax Amsterdam (holland) – Panathinaikosz (görög) 19.00

Celta Vigo (spanyol) – Standard Liége (belga) 19.00

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Ajax 10 pont, 2. Standard Liége 5 pont (6-4), 3. Celta Vigo 5 pont (7-6), 4. Panathinaikosz 1 pont

H-csoport:

KAA Gent (belga) – Braga (portugál) 19.00

Sahtar Donyeck (ukrán) – Konyaspor (török), Lviv 19.00

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Sahtar Donyeck 12 pont, 2. Braga 5 pont, 3. KAA Gent 4 pont, 4. Konyaspor 1 pont

I-csoport:

Schalke 04 (német) – OGC Nice (francia) 19.00

FK Krasznodar (orosz) – Red Bull Salzburg (osztrák) 19.00

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Schalke 04 12 pont, 2. FK Krasznodar 6 pont, 3. Salzburg 3 pont (3-5), 4. OGC Nice 3 pont (3-8)

J-csoport:

Fiorentina (olasz) – PAOK (görög) 19.00

Liberec (cseh) – Karabag (azeri) 19.00

Az állás: 1. Fiorentina 10 pont, 2. Karabag 7 pont, 3. PAOK 4 pont, 4. Slovan Liberec 1 pont

K-csoport:

Sparta Praha (cseh) – Southampton (angol) 19.00

Hapoel Beer-Seva (izraeli) – Internazionale (olasz) 19.00

Az állás: 1. Sparta Praha 9 pont, 2. Southampton 7 pont, 3. Hapoel Beer-Seva 4 pont, 4. Internazionale 3 pont

L-csoport:

FC Zürich (svájci) – Villarreal (spanyol) 19.00

Steaua Bucuresti (román) – Osmanlispor (török) 19.00

Az állás: 1. Osmanlispor 7 pont, 2. Villarreal 5 pont (6-6), 3. FC Zürich 5 pont (4-4), 4. Steaua Bucuresti 3 pont

A csoportok első két-két helyezettje jut tovább a kieséses szakaszba.

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Head coach of SSC Napoli Maurizio Sarri during the Serie A TIM match between SSC Napoli and FC Crotone at Stadio San Paolo Naples Italy on 20 May 2018. (Photo Franco Romano/Nurphoto)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.