Majdnem egyenlített az első félidőben négyszer kapituláló Haladás – VIDEÓ

A Sturm Graz vendége volt a Mészöly-csapat.

Sturm Graz (osztrák) – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 4-3 (4-1)
Graz, Ausztria
Gólszerzők: Zulechner (6., 24.), Sztankovics (36.) Koch (45.), illetve Gaál (15., 84.), Kovács L. (56.)

Ausztriában, a Sturm Graz vendégeként lépett pályára péntek délután a válogatott szünetben edzőmeccset játszó Szombathelyi Haladás.

A találkozón Philipp Zulechner révén már a hatodik percben vezetéshez jutott a Sturm, amire Gaál Bálint alig tíz perccel később válaszolt is (1-1). Zulechner jegyezte a következő találatot, az első félidő közepén, majd a szünethez közeledve Marko Sztankovics is eredményes volt a hazaiaktól. A gólgyártást itt még nem szüntette be a Sturm: a 45. minutumban a negyediket is meglőtte – 4-1 volt az első félidő.

A második játékrész elején szépített a Haladás – Kovács Lóránt talált be –, sőt a hajrában egy újabb Gaál-góllal már a döntetlenért csatázott (4-3) az időközben büntetőt – Gaál tévesztett célt – is rontó Hali. A végén is próbálkozott még a Mészöly-csapat, de többször nem tudta bevenni ellenfele kapuját: 4-3-ra nyert a Sturm.