Újra botlott a Man. City, az Arsenal tíz emberrel harcolva nyert

2016. 10. 15. 18:02

A Bournemouth hatot vágott, a Tottenhamnek csak döntetlenre futotta.

Öt mérkőzést rendeztek szombat délután az angol bajnokság nyolcadik fordulójában – a sztárcsapatok közül az Arsenal és a Manchester City is pályára lépett.

Arsene Wenger együttese Walcott duplájával magabiztos előnyre tett szert az első félidő derekára, de a hajrá izgalmasan alakult: Sigurdsson szépítése, majd egy Özil-Baston gólváltás után a 70. percben emberhátrányba kerültek az “ágyúsok”, de megőrizték egygólos előnyüket, és 3-2-re behúzták a találkozót.

Az előző fordulóig százszázalékos Manchester City már nem volt ilyen szerencsés, a Tottenham elleni vereség után az Evertonnal szemben is pontokat hullajtottak Guardioláék, ezúttal ráadásul otthon, az Etihad Stadionban – Lukaku góljára Nolito tudott válaszolni, a végeredmény: 1-1.

A Bournemouth kiütötte a Hullt, a Stoke is magabiztosan győzte le a Sunderlandet, a Tottenham pedig majdnem kikapott a West Brom ellen, de Alli kései góljával legalább egy pontot megmentett a Pochettino-csapat.

Premier League, 8. forduló

Arsenal – Swansea 3-2 (2-1)

Gólszerzők: Walcott (26., 33.), Özil (57.) illetve Sigurdsson (38.), Baston (66.)

Bournemouth – Hull City 6-1 (3-1)

Gólszerzők: Daniels (5.), Cook (41.), Stanislas (45., 65. az elsőt büntetőből), Wilson (83.), Gosling (88.) illetve Mason (34.)

Manchester City – Everton 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Nolito (72.) illetve Lukaku (64.)

Stoke – Sunderland 2-0 (2-0)

Gólszerzők: Allen (8., 45+1.)

West Brom – Tottenham 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Chadli (82.), illetve Alli (89.)

Crystal Palace – West Ham 0-1 (0-1)

Gólszerző: Lanzini (19.)