Serie A: Totti megszerezte 250. gólját

Az AS Roma klasszisának találata csak a szépítésre volt elég Torinóban.

Az olasz bajnokság hatodik fordulójának vasárnapi játéknapján a Torino az AS Roma csapatát fogadta kora délután.

A legelején Obi beadását követően Belotti ugrott a legmagasabbra a hosszú oldalon és az ötösről a hálóba sarokba bólintott. Az esetet Szczesny labdaeladása előzte meg, így a kapus vastagon benne volt a gólban (1-0).

A szünetben beállt a rómaiak ikonja, Francesco Totti, aki kedden lesz 40 éves..

Az 52. percben Belotti cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd Peres lábában elesett. A tizenegyest Falqué lőtte magabiztosan a kapuba (2-0). Három perccel később Perotti tört be a tizenhatoson belülre, majd De Silvestri buktatta őt. A tizenegyest Totti magabiztosan értékesítette (2-1), ezzel pedig újabb mérföldkőhöz ért.

Az AS Roma legendájának ez volt a 250. gólja a Serie A-ban. Ő a második, akinek ez sikerült, a listát a harmincas-negyvenes évek klasszisa, Silvio Piola vezeti 290 találattal. Tottinak 25 idény és összesen 605 mérkőzés kellett ehhez az elképesztő teljesítményhez.

A 65. percben Belotti tálalt Falque elé, aki 18 méterről lőtt, a labda megpattant Fazión, és a hálóban kötött ki (3-1), és ez lett a végeredmény is.