Neymar klasszisa döntött, nyertek a brazilok – VIDEÓ

Argentína viszont csak döntetlent játszott Messi nélkül.

Dél-Amerikában is zajlanak a világbajnoki selejtezők. Brazília a nyolcadik fordulóban Kolumbiát fogadta, míg Argentína Lionel Messi nélkül vendégeskedett Venezuelában.

Előbbi mérkőzésen Neymar döntött: előbb szögletből adott gólpasszt Mirandának, majd a 74. percben – 1-1-es állásnál – ő maga vette be a vendégek kapuját, kialakítva ezzel a 2-1-es végeredményt. Eközben viszont a rivális argentinok nem bírtak Venezuelával: a hazai együttes már 2-0-ra is vezetett, de Pratto, illetve Otamendi góljai az egyik pontot megmentették a csapatnak a mindössze második pontját jegyző sereghajtó ellen.

Kettejük nagy riválisa, Uruguay is nyert, így az argentin válogatott az első helyről a harmadikra esett vissza, míg Uruguay vezet, Brazília pedig a második.

Világbajnoki selejtezők, Dél-Amerika, 8. forduló

Uruguay–Paraguay 4-0 (3-0)

Venezuela–Argentína 2-2 (1-0)

Chile–Bolívia 0-0

Brazília–Kolumbia 2-1 (1-1)

Peru–Ecuador 2-1 (1-1)

Állás: 1. Uruguay 16 pont, 2. Brazília 15 (16-9), 3. Argentína 15 (9-6), 4. Kolumbia 13 (12-10), 5. Ecuador 13 (13-12), 6. Paraguay 12, 7. Chile 11, 8. Bolívia 7 (9-13), 9. Peru 7 (8-15), 10. Venezuela 2