Nemzetközi foci bajnokok ligája

A Fradi női csapatának sem sikerült a BL-bemutatkozás

Az első meccsen kikapott a magyar bajnok.

A holland FC Twente ellen kezdte meg Bajnokok Ligája-selejtezős szereplését a női magyar bajnokságot megnyerő Ferencvárosi TC. A fradista hölgyek a csoport első fordulójában idegenben léptek pályára.

Nem kezdődött jól a meccs: bő fél óra elteltével már kettővel vezetett a házigazda, amely a szünetig meg is tartotta előnyét. A szünet után hamar jött a fontos magyar gól: az észt Inna Zlidnis egy szöglet után lőtt közelről a hazai kapuba (2-1). Az állás a hátra lévő időben már nem változott, így a férfi csapat után a női gárda sem tudta pozitív eredménnyel kezdeni nemzetközi szereplését.

A csapat még játszik a török Konan Belediyesporral és a máltai Hiberniansszal is – a csoportból csak az első helyezett jut tovább.