Neymar kis híján belesérült a rekordgóljába – VIDEÓ

Ez bizony csúcs: mindössze 14 másodperce tartott az olimpiai elődöntő, amikor a brazilok legnagyobb csillaga betalált.

A Barcelona klasszisa a hondurasi kezdés után leszerelte a középhátvédet, a labdával először a kapust találta el, de az visszapattant rá, és becsorgott a kapuba. Neymar ezzel az olimpiai futballtornák történetének leggyorsabb gólját szerezte – 14 másodperc elteltével talált be a kapuba…

Aztán hordágyon vitték le, percekig ápolni kellett, ám visszatért…

Már az első félidő alapján úgy festett, Brazília bizonyosan finálét játszhat, ugyanis Neymar találata után Gabriel Jesus a 26. és a 35. percben is betalált, s így 3-0-ra elhúzott a házigazda.

A hazai show ezzel nem ért véget, a brazilok újabb három találattal (az utolsó is Neymaré volt) padlóra küldték Hondurast (6-0).

A torna másik elődöntőjében Németország Klostermann találatával már a kilencedik percben megszerezte a vezetést Nigéria ellen, majd a slusszpoén is az európaiaké volt, hiszen a 89. percben Petersen is betalált. Az olimpiai aranyéremért Brazília-Németország összecsapást rendeznek.