Brazília megúszta, Argentína beégett

Németország tíz gólig meg sem állt Rióban.

A csoportkör utolsó, harmadik fordulóját rendezték tegnap este és mára virradóra a riói olimpián. A házigazda brazilok eddig két döntetlent értek el, de most 4-0-ra legyőzték Dániát, így csoportelsőként jutottak a negyeddöntőbe. Érdekesség, hogy Brazília legnagyobb sztárja, Neymar nem volt eredményes.

A D-csoportban történt talán a legnagyobb meglepetés, ugyanis a címvédő Argentína csak 1-1-et játszott Honduras ellen, a döntetlen pedig az argentinok kiesését jelentette. A játéknap legtöbb gólját Németország szolgáltatta, a németek 10-0-ra győzték le Fidzsi válogatottját.

Eredmények, férfi csoportmérkőzések, 3. forduló:

A-csoport:

Brazília-Dánia 4-0 (2-0)

Dél-afrikai Köztársaság – Irak 1-1 (1-1)

A végeredmény: 1. Brazília 5 pont, 2. Dánia 4, 3. Irak 3, 4. Dél-Afrikai Köztársaság 2

B-csoport:

Japán-Svédország 1-0 (0-0)

Kolumbia-Nigéria 2-0 (1-0)
A végeredmény: 1. Nigéria 6 pont, 2. Kolumbia 5, 3. Japán 4, 4. Svédország 1

C-csoport:

Németország – Fidzsi-szigetek 10-0 (6-0)

Koreai Köztársaság-Mexikó 1-0 (0-0)

A végeredmény: 1. Koreai Köztársaság 7 pont, 2. Németország 5, 2. Mexikó 4, 4. Fidzsi-szigetek 0

D-csoport:

Algéria-Portugália 1-1 (1-1)

Argentína-Honduras 1-1 (0-0)
A végeredmény: 1. Portugália 7 pont, 2. Honduras 4 (5-5), 3. Argentína 4 (3-4), 4. Algéria 1