DVTK: Horváth Ferenc magabiztos sikerrel debütált

Szlovák ellenfelét verte a Diósgyőr.

Diósgyőri VTK – MSK Rimavská Sobota (szlovák) 3-1 (1-0)
Miskolc, játékvezető: Takács J.
DVTK: Antal B. – Lázár P., Lipták (Nemes, a szünetben), Tamás M., Németh M. (Okuka, a szünetben) – Halmai R. (Kitl, a szünetben), Oláh B. (Kövér, 70.) – Vela (Eperjesi, 77.), Bognár I., Nikházi (Ugrai, a szünetben) – Bacsa (Griffiths, a szünetben). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerzők: Nikházi (8.), Kitl (58.), Ugrai (64.), illetve Vargic (86.)

A szlovák Rimaszombat ellen folytatta felkészülését a héten edzőváltáson átesett Diósgyőri VTK. Rados Ivan sérülése után már elkezdte a különedzéseket, míg Ternován Patrik kisebb sérülése miatt a biztonság kedvéért kihagyta a szombati mérkőzést – derült ki aDVTK-honlap beszámolójából.

Nyolc percet kellett várni arra, hogy csapata góllal mutatkozzon be Horváth Ferencnek: Vela beívelését Nikházi Márk váltotta gólra (1-0). A második félidőben aztán tovább nőtt a különbség: előbb Kitl Miklós bombázott a hálóba egy szöglet után kifejelt labdát, majd öt perccel később Ugrai Roland lépett ki egy passzal, és nem hibázott (3-0). A végén még szépítettek a vendégek, de így sem forgott veszélyben a Diósgyőr győzelme.