Három magyar együttessel, az MTK-val, a Videotonnal és a Debrecennel rajtol az Európa Liga selejtezőjének első fordulója. Az MTK kora délután Kazahsztánban játszott 1-1-es döntetlent, míg a Videoton a moldovai Zaria Baltit győzte le 3-0-ra. A magyarok közül a Debrecen aratta a legmagabiztosabb sikert: 5-0-ra nyert San Marinóban.
A három magyar csapat mellett egy magyar kapusnak is szurkolhattunk csütörtökön: Túri Géza védte a feröeri Víkingur Göta kapuját a lett Ventspils ellen. A találkozót végül az ellenfél nyerte 2-0-ra.
Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Aktobe (kazah) – MTK Budapest 1-1 (1-1)
Videoton FC – Zaria Balti (moldovai) 3-0 (1-0)
La Fiorita (San Marinó-i) – Debreceni VSC-TEVA 0-5 (0-2)
Dila Gori (grúz) – Sirak (örmény) 1-0 (1-0)
Santa Coloma (andorrai) – Lokomotiva Zagreb (horvát) 1-3 (0-1)
Admira Wacker (osztrák) – Spartak Myjava (szlovák) 1-1 (1-0)
Ventspils (lett) – Víkingur Göta (feröeri) 2-0 (2-0)
Bokelj Kotor (montenegrói) – Vojvodina (szerb) 1-1 (1-1)
FK Trakai (litván) – Nömme Kalju (észt) 2-1 (0-1)
Dinamo Minszk (fehérorosz) – Spartaks Jürmala (lett) 2-1 (1-0)
Sloboda Tuzla (bosnyák) – Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0-0
Levadia Tallinn (észt) – HB Tórshavn (feröeri) 1-1 (0-1)
Atlantas Klaipeda (litván) – HJK (finn) 0-2 (0-0)
Bananc (örmény) – Omonia Nicosia (ciprusi) 0-1 (0-1)
Balzan (máltai) – Neftcsi (azeri) 0-2 (0-1)
Slavia Szófia (bolgár) – Zaglebie Lubin (lengyel) 1-0 (0-0)
IFK Göteborg (svéd) – Llandudno (walesi) 5-0 (3-0)
AIK (svéd) – Bala Town (walesi) 2-0 (1-0)
Europa FC (gibraltári) – Pjunyik (örmény) 2-0 (2-0)
Zimbru (moldovai) – Csihura Szacshere (grúz) 0-1 (0-1)
Kukesi (albán) – Rudar Pljevlja (montenegrói) 1-1 (1-0)
Siroki Brijeg (bosnyák) – Birkirkara (máltai) 1-1 (1-1)
AEK Larnaca (ciprusi) – Folgore (San Marinó-i) 3-0 (3-0)
Differdange (luxemburgi) – Cliftonville (északír) 1-1 (1-0)
Odd Grenland (norvég) – IFK Mariehamn (finn) 2-0 (0-0)
Midtjylland (dán) – Suduva (litván) 1-0 (0-0)
Vaduz (liechtensteini) – Szileksz (macedón) 3-1 (2-0)
Qäbälä (azeri) – Szamtredia (grúz) 5-1 (3-0)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – Nova Gorica (szlovén) 3-0 (2-0)
Beroe (bolgár) – Radnik Bijeljina (bosnyák) 0-0
NSI Runavík (feröeri) – Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 0-2 (0-1)
Domzale (szlovén) – Lusitanos (andorrai) 3-1 (3-1)
Teuta Durres (albán) – Kajrat Almati (kazah) 0-1 (0-0)
Spartak Trnava (szlovák) – Hibernians (máltai) 3-0 (2-0)
Connah’s Quay (walesi) – Stabaek (norvég) 0-0
Cukaricki (szerb) – Ordabaszi (kazah) 3-0 (0-0)
Aberdeen (skót) – Fola Esch (luxemburgi) 3-1 (0-0)
Linfield (északír) – Cork City (ír) 0-1 (0-0)
Hearts (skót) – Infonet (észt) 2-1 (2-1)
Shamrock Rovers (ír) – Rovaniemi (finn) 0-2 (0-1)
Skendija (macedón) – Cracovia (lengyel) 2-0 (1-0)
KR Reykjavík (izlandi) – Glenavon (északír) 2-1 (1-1)
Breidablik (izlandi) – FK Jelgava (lett) 2-3 (1-3)
Valur Reykjavík (izlandi) – Bröndby (dán) 1-4 (0-0)
Kedden játszották:
Kapaz (azeri) – Dacia Chisinau (moldovai) 0-0
Partizani (albán) – Slovan Bratislava (szlovák) 0-0
Rabotnicki (macedón) – Buducnost Podgorica (montenegrói) 1-1 (0-1)
St. Patrick’s Athletic (ír) – Jeunesse d’Esch (luxemburgi) 1-0 (1-0)