Kolumbia az első továbbjutó a Copán – VIDEÓ

Jamesék ismét győztek, az USA gálázott

A Copa América A-csoportjának második fordulóját játszották le szerda hajnalban. A korábbi mérkőzésen a házigazda Egyesület Államok kijavította az első fordulós bakit, és 4-0-val lesöpörte Costa Ricát. A hazaiak már a félidőre döntésre vitték a három pont sorsát, hiszen háromgólos előnnyel mehettek a pihenőre. A második játékrészben már visszafogottabban játékot láthatott a közönség, de azért a 87. percben még örülhettek egy Zusi-gólnak.

A csoport másik összecsapásán Kolumbia 2-1-re legyőzte Paraguayt, ezzel pedig hat ponttal áll a kvartett élén, ami azt jelenti, hogy már biztos továbbjutók. Pekerman csapata is igyekezett hamar dűlőre vinni a meccset, félidőben 2-0-ra vezettek James Rodriguez, és Bacca révén. A hármas sípszó után pedig egygólos előnyt sikerült megtartaniuk.

A-csoport:

Kolumbia – Paraguay 2-1

Gólszerzől: Bacca (12.), James Rodriguez (30.), illetve Ayala (71.)

Kiállítva: O. Romero (81. – Paraguay)

USA – Costa Rica 4-0 (3-0)

Gólszerzők: Dempsey (tizenegyesből, 9.), Jones (37.), B. Wood (42.), Zusi (87.)

Az A-csoport állása: 1. Kolumbia 6 pont, 2. USA 3 pont, 3. Paraguay 1 pont (1-2), 4. Costa Rica 1 pont (0-4)