FC Barcelona – Sevilla FC 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Barcelona: ter Stegen – Jordi Alba (S. Roberto, 120.), Jordi Alba, Mascherano, Piqué, Dani Alves – Iniesta, Busquets, Rakitic (Mathieu, 46.) – Neymar, Suárez (Rafinha, 57.), Messi
Sevilla: Sergio Rico – Escudero, Rami, Daniel Carrico, Mariano (Konopjanka, 80.) – Banega, Krychowiak – Vitolo, Iborra (Llorrente, 105.), Coke – Gameiro
Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerzők: Jordi Alba (98.), Neymar (122.)
Kiállítva: Mascherano (37.), ill. Banega (92.), Dani Carrico (121.)

A Barcelona huszonnyolcadszor vagy a Sevilla hatodszor? Így szólt a spanyol futball vasárnap estéjének kulcskérdése a Spanyol Király Kupa fináléjáról. A Katalánok a bajnoki cím mellé szerették volna begyűjteni a kupaserleget, míg a Sevilla az idei EL-címmel már büszkélkedhetett az összecsapás előtt.

A Barca a Bilbao 2015-ös legyőzése után címvédőként várhatta a finálét, míg a Sevilla legutóbb 2010-ben az Atlético ellen hódította el a serleget, utolsó elbukott döntője 1962-ben volt.

Különösebben nagy meglepetés egyik oldalt sem volt a kezdőcsapatokban, a Barca kapujában Bravo helyett ezúttal is ter Stegen állt. A másik oldalt az eltiltott N’Zonzi helyén Iborra kezdett, más változás nem volt az Európa Liga-kezdőhöz képest.

Meglehetősen csendesen csordogált a mérkőzés, a 20. percben Coke kapott remek labdát egy jobboldali akció után, de nem sikerült jól eltalálnia. A 30. percben Dani Alves lőtte el 25 méterről, de elsurrant a kapu mellett a játékszer.

A 37. percben óriási meglepetésre kiállítás történt: egy felívelést Iborra csúsztatott meg Piqué mellett, így Gameiro léphetett ki. Mascherano egyértelműen, a mezénél fogva lerántotta a támadót, amiért azonnali piros lapot kapott. Banega szabadrúgását ter Stegen nagy bravúrral tornázta ki. Az argentin hátvéd helyére Busquets húzódott vissza, mint az idény során megannyiszor.

A félidő zárásaként egy szögletet követően Piqué bólintott fölé. A szünetben Mathieu-t dobta be a kiállítot Mascherano pozíciójába Luis Enrique, az áldozat Rakitic volt.

Az 50. minutumban Banega egy sokpasszos sevillai támadás végén 19 méterről lőtt, Piqué egy kissé hozzáért, a labda a kapufáról pattant ki. Egyre rosszabbra fordult a Barca helyzete: előbb Messit kellett ápolni hosszasan egy fejre mért ütést követően, majd amíg ő a pályán sem volt, Suárez szenvedett izomsérülést, őt le is kellett cserélni – Rafinha jött be.

A 65. percben egy beadás után Krychowiak elé pattant a labda, ő azonnal tüzelt mintegy 14 méterről, Busquets belevetette magát a lövésbe és szögletre mentett. A továbbiakban is az andalúzok maradtak aktívabbak, de nagy helyzetbe nem tudtak kerülni. A 83. percben a Barcelona stábjának egyik tagját küldték el a kispadtól.

A 92. percben kiegyenlítődött a létszám: Ever Banega csúszott rá a kilépő Neymarra, ő is teljes joggal mehetett idő előtt zuhanyozni. A szabadrúgást Rico kitornázta, ez pedig azt jelentette: ezen a kupadöntőn is hosszabbítás következik.

Teljesen eseménytelen első 7 perc után váratlanul előnyhöz jutott a Barca: Messi ívelt gyönyörűen Jordi Alba elé, aki éles szögből elgurította Rico előtt, egyenesen a másik kapufa tövéhez (1-0).

A hosszabbítás második félidejében aztán Neymar veszélyeztetett még egy fejessel, de a fáradó csapatok igazán nagy helyzetet már nem tudtak kialakítani, ráadásul Dani Carricot egy szabályos, de lefújt szerelés után szintén kiállította a játékvezető. Ezt követően már csak egy-két passz kellett a Barcának ahhoz, hogy Messi Neymar elé tálaljon és a brazil csatár közelről elgurította Rico alatt (2-0).

A Barca 28. alkalommal nyerte meg a Spanyol Király Kupát, megvédte címét.

VALENCIENNES, FRANCE - JUNE 23: Gabrielle Onguene of Cameroon
 looks on after Referee Liang Qin makes a VAR decision during the 2019 FIFA Women's World Cup France Round Of 16 match between England and Cameroon at Stade du Hainaut on June 23, 2019 in Valenciennes, France. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)