EL: a Sahtar fordított, majd a címvédő Sevilla egyenlített

A Villarreal a 92. percben nyert a Liverpool elleni elődöntőben.

A Bajnokok Ligája izgalmai után csütörtök este az Európa Liga elődöntőit rendezték. A címvédő Sevilla Ukrajnába, a Sahtar Donyeck otthonába látogatott. Az andalúzok Vitolo révén már a hatodik percben vezetést szereztek, és megszerezték a nagyon fontos idegenbeli gólt. A hazai pályán bivalyerős ukránok azonban hamar eszméltek, Marlos és Stepanenko góljaival a 36. percben már ők vezettek. A második félidőben sokáig úgy tűnt, hogy a Sahtar előnnyel utazhat Sevillába, de Gameiro a 82. percben büntetőből egyenlített, így 2-2 lett vége.

A másik ágon a Villarreal a Liverpoolt fogadta. A kiegyenlített találkozó hajrájában, a 92. percben a spanyolok legyőzték az angolokat, így előnnyel utazhatnak a jövő héten az Anfield Roadra.

Európa Liga-elődöntő, első mérkőzések:

Sahtar Donyeck – Sevilla FC 2-2 (2-1)

Gólszerzők: Marlos (23.), Stepanenko (36.), illetve Vitolo (6.), Gameiro (82., tizenegyesből)

Villarreal CF – Liverpool FC 1-0 (0-0)

Gólszerző: Adrian (92.)