Vesztes meccsen született meg Messi 500. gólja

Ezúttal a Valenciától kapott ki a Barcelona.

Előző öt meccsükből csak egyet tudtak megnyerni a katalánok, egyszer döntetlent játszottak és háromszor kikaptak, ennek ellenére 89 ezer néző volt a vasárnap esti mérkőzésen. A Valencia elleni első félidőben a helyzetek kidolgozásával nem volt probléma, de a befejezések meglehetősen gyengére sikeredtek, a vendégek pedig két ellenakció végén betaláltak (0-2).

A szünet után fokozta az iramot a címvédő Barcelona. Lionel Messi egy hónap és egy nap után volt ismét eredményes, amikor a 64. percben szépített. Nem mellesleg ez volt pályafutása 500. találata, ebből 450-et a Barca színeiben, ötvenet pedig az argentin válogatottban jegyez. Ezt követően azonban hiába volt nagy fölényben a házigazda, egyszerűen képtelen volt egyenlíteni, így ismét kikapott.

A Barcelona legutóbb 2003 februárjában kapott ki sorozatban háromszor a Primera Divisiónban. Újabb botlásával a csapat – egy hónappal ezelőtt még tetemes, nyolcpontos – előnye elfogyott az Atlético Madriddal szemben, s az ősi rivális Real Madrid is csak egy ponttal van lemaradva.

Az Atlético Madrid a mérkőzés esélyeseként magabiztosan győzte le a vendég Granadát. Diego Simeone vezetőedző Bajnokok Ligája-elődöntős csapata ezzel visszaelőzte a Real Madridot a tabellán, és pontszámban utolérte a listavezető Barcelonát.

Az Európa Ligában címvédőként elődöntős Sevilla hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Deportivo La Corunával. Az andalúz együttes a Primera Divisiónban komoly hullámvölgyben van, ugyanis legutóbbi négy mérkőzésén ezt az egyetlen pontot szerezte.