BL: kiesett a címvédő, elődöntőben a Bayern

Óriási meglepetésre a Barcelona 2-0-ra kikapott, és kiesett a BL-negyeddöntőben. A nap másik meccsén 2-2-re végzett a Benfica és a Bayern, ez pedig német továbbjutást ér.
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó
Atlético Madrid – Barcelona 2-0 (1-0)
Gólszerző: Griezmann (36., 88., 11-esből)
Továbbjutott: az Atlético 3-2-es összesítéssel.
Benfica – Bayern München 2-2 (1-1)
Gólszerző: Jiménez (27.), Talisca (78.), ill. Vidal (38.), Müller (52.)
Továbbjutott: a Bayern München 3-2-es összesítéssel.

Kedden a két házigazda, a Real Madrid és a Manchester City harcolta ki a továbbjutást a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. Szerdán a vendégcsapatokat tartják valamelyest esélyesebbnek, bár biztosak lehetünk benne, hogy a Barcelonát fogadó Atlético Madrid, illetve a Bayern München vendégszereplésére váró Benfica sem mondott le arról, hogy két hét múlva elődöntőt vívjon a legrangosabb európai kupában.

A Rangadó.hu minden fontos eseményről beszámolt, a játéknap történéseit ismét folyamatosan frissülő hírfolyammal követte.

A Bajnokok Ligája versenyben lévő négy csapata: Real Madrid, Manchester City, Bayern München, Atlético Madrid. Sorsolás pénteken.

Véget ért a mérkőzés Madridban, kiesett a címvédő. Az Atlético Madrid 3-2-s összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

Lisszabonban véget ért a meccs: elődöntős a Bayern München.

Iniesta lövésébe Gabi ért bele kézzel a büntetőterületen belül, de Rizzoli csak szabadrúgást ítélt. A Barcelona-játékosok egy emberként támadták le a játékvezetőt, aki hatalmasat hibázott. Messi fölébombázta a szabadrúgást.

A 85. percben ismét Talisca állt egy szabadrúgás mögé, ezúttal azonban centikkel a hosszú kapufa mellé tekert.

Iniesta kézzel ért a labdához a 16-oson belül, 11-es! Griezmann a bal sarokba gurított, s ezzel már 2-0-ra vezetnek a madridiak.

A 74. percben Guedes egyedül lépett ki ziccerben, Martínez egyértelmű gólhelyzetben hátulról becsúszva 18 méteren felrúgta, de spanyol védő megúszta egy sárga lappal. A szabadrúgást Talisca a rövid felsőbe tekerte. (2-2)

Egy elvesztett labda után a frusztrált Neymar rúgott bele Godínba, de óriási szerencséjére csak sárga lapot kapott tettéért a brazil.

A 68. percben Müller ismét betalált, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

Az eddigi legnagyobb Barca-lehetőség: Suárez fordult le zseniálisan a védőjéről a tizenhatoson belül, de Oblakba lőtte a ziccert.

Egyre inkább beszorítja ellenfelét a Barcelona, de a madridiak kontráiban nagy veszély rejlik: Griezmann lódult meg egy előrevágott labdából, a sprint végén pedig nagy helyzetben Ter Stegenbe lőtt.

Fordított a Bayern: Müller vette be a portugálok kapuját az 52. percben.

Majdnem megduplázta előnyét az Atlético Madrid az 53. percben, Saúl fejese a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe.

Benfica-Bayern München labdabirtoklás az első félidőben: 33%-67%.

A mezőnybeli dominanciája ellenére a Barcelona csak egyetlen egyszer ért labdába az Atlético büntetőterületén belül az első félidőben.

Az Atlético mindössze 28 százalékban birtokolta a labdát, és jóval pontatlanabbul is passzolt, mint a Barcelona (69 százalék szemben a 89-cel) mégis továbbjutásra áll a félidőben.

Véget ért az első felvonás: az Atleti 1-0-ra vezet, és ezzel továbbjutásra áll a Barcelona ellen, míg Lisszabonban 1-1.

Megint Vidal, ezúttal egyenlített a Bayern középpályása. A chilei egy kipattanót kapásból a léc alá bombázott 16 méterről.

Saúl zseniálisan, külsővel ívelte be a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Griezmann nagyot emelkedve gyönyörűen fejelte a kapuba a játékszert.

A Benfica támadója két percen belül duplázhatott volna, de hatalmas helyzetben gyenge megoldást választott.

Neuer borzasztó kijövetele után Jiménez fejjel volt eredményes.

27. perc: vezet a Benfica.

Érdekesség, hogy az Atlético Madrid ellen ebben a BL-szezonban egyetlen csapat sem vezetett még 1-0-ra: hatszor a “matracosok” szerezték meg a vezetést, a többi három találkozó pedig gól nélküli döntetlennel ért véget.

Lisszabonban rövid időn belül két helyzete is akadt a Bayernnek, de Müller és Vidal megmozdulását követően sem született gól.

Helyzettel indult a mérkőzés Madridban, Juanfran beadása után Gabi lőhetett tisztán, de labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Akkor lássuk! Madridban és Lisszabonban is elindult a játék…

Négy meghatározó játékosa nélkül kell kiállnia a Benficának a bajorok ellen: Jonas, Julio Cesar, Gaítan és Mitroglu sem bevethető.

Lionel Messi egészen szokatlan szériát produkál, ugyanis 362 perce nem szerzett gólt. Legutóbb március 16-án, az Arsenal ellen talált be a kapuba.

Egy kis statisztika: az Atlético a legutóbbi 18 meccséből 7-szer győzött, 7-szer pedig veszített a nemzetközi porondon, amikor spanyol ellenféllel találkozott.

Íme a hivatalos kezdőcsapatok.

ATLÉTICO: Oblak – Juanfran, Godín, Lucas, Filipe Luis – Augusto, Gabi, Saúl, Koke – Carrasco, Griezmann.

BARCELONA: Ter Stegen – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Neymar, Luis Suárez.

BENFICA: Ederson – Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu – Fejsa, Renato Sanches, Salvio, Carcela – Pizzi, Jiménez.

BAYERN: Neuer – Lahm, Kimmich, Javi Martinez, Alaba – Alonso, Vidal, Thiago – Douglas Costa, Ribéry, Müller.

ATLÉTICO MADRID – BARCELONA

Az első meccs rengeteg vitára adott okot. Fernando Torres vezetést szerzett a vendégeknek, aztán még az első félidőben kiállították. Sokan nem is a piros lapját vitatták, hanem azt, hogy a német játékvezető, Felix Byrch a másik oldalon Luis Suárezt végig a pályán hagyta. Diego Simeone azonban már nem akar foglalkozni a múlttal.

A legjobb négy közé akarunk kerülni, s szórakoztatni kívánjuk az embereket, ugyanúgy, mint a bajnokságban – jelentette ki határozottan. Az argentin tréner abban reménykedik, hogy a történelem megismétli önmagát. Két éve az együttese véghezvitte a “lehetetlent” a BL-ben: Barcelonában 1-1-es döntetlent harcolt ki, otthon pedig 1-0-ra nyert, így kiverte a nagy favoritot a legrangosabb kupából.

A közelmúlt statisztikájára ugyanakkor a katalán csapat építhet: a már említett BL-párharc után megvívott bajnoki (1-1) óta hétszer csaptak össze a felek, és valamennyiszer a Barca diadalmaskodott.

A legutóbbi három bajnokiján mindössze egyetlen pontot szerzett a Barcelona, amely előzőleg 39 találkozón nem talált legyőzőre. A sokat emlegetett MSN-trió, azaz Messi, Suárez és Neymar hármasa is csak három találatra volt képes a megelőző három bajnokin.

Az Atlético Madridnál lenni annyit tesz, hogy szívósnak, versenyképesnek kell lenni, sohasem szabad feladni, és mindig felül kell kerekedni a nehézségeken. Tudjuk, hogy vannak nálunk erősebb csapatok, de azt is, hogy képesek vagyunk felvenni a versenyt a Barcával – mondta az európai szövetség honlapjának Diego Simeone.

Az FC Barcelona vezetőedzője, Luis Enrique az Atlético Madrid elleni BL párharc visszavágója előtt kiemelte: kedvező helyzetben vannak, de a továbbjutáshoz gólt kell lőnie a csapatnak.

Az Atleti nem fogja feladni, nekünk az a feladatunk, hogy komplex csapatmunkával abszolváljuk a feladatot – jelentette ki a katalán címvédő szakvezetője. – Minimum 90 perc kőkemény csata vár ránk, ahol nem engedhetünk meg olyan rövidzárlatokat, mint az első meccs első játékrészében.

BENFICA – BAYERN MÜNCHEN

Koncentráltan várjuk a Benfica elleni összecsapást – mondta Pep Guardiola, a Bayern trénere. – A célunk, hogy jól védekezzünk, gólt szerezzünk és továbbjussunk. A portugáloknak vannak hiányzóik, ám nálunk is akadnak gondok, ott van például Javi Martínez, aki hónapokig sérült volt, ezalatt nekünk igazi belső védő nélkül kellett játszanunk, ilyen a futball.

Thomas Müller, a németek világbajnok támadója figyelmeztette csapatát, nem alapozhatnak arra, hogy az első meccsen egygólos fórhoz jutottak.
– A labdarúgásban őrült dolgok történhetnek, amikor egy gárda megpróbál ráülni az első mérkőzésen megszerzett előnyére – mondta a támadó. – Egész évben azért dolgoztunk, hogy itt legyünk.

A spanyol Javi Martinez, aki két hónapnyi sérülés után félórára térhetett vissza a Bayern kezdőjébe a Benfica ellen, óva intett attól, hogy félvállról vegyék a portugálokat. – A Benfica remek védelemmel rendelkezik. A védők kisegítik egymást, s viszonylag a kaputól távol képeznek vonalat. Az együttes kevés gyenge ponttal rendelkezik. Ha fel akarjuk törni ezt a védőfalat, jobban ki kell használnunk a széleket – elemezte az ellenfél játékát a spanyol válogatott.

Nemcsak az előjelek szólnak a Bayern mellett. A játékvezető az a holland üzletember, Björn Kuipers lesz, aki eddig két BL-csoportmeccset vezetett a bajoroknak, s mindkettőt megnyerték, a Napoli ellen 3-2-re és a Manchester City ellen 3-1-re. A Benfica már nem őriz ennyire jó emlékeket róla: 2013-ban 2-1-re kapott ki a Chelsea-tól, amikor a sárga és piros kártyákkal nem fukarkodó holland volt a sípmester.