Rémesen megverték Dárdai csapatát

A Hertha 5-0-ra kikapott a Mönchengladbach vendégeként.

A német Bundesliga 28. fordulójában a harmadik legjobb hazai mutatóval rendelkező Borussia Mönchengladbach otthonában lépett pályára Dárdai Pál vezetőedző együttese, a tabella harmadik helyén álló Hertha BSC. A házigazdák legeredményesebb játékosa, a 13 gólos Raffael nem volt ott a keretben. A brazil csatár 2008 és 2012 között 140 bajnokit játszott a berliniek színeiben.

Ahogy várni lehetett, a Borussia egyre nagyobb nyomást helyezett a fővárosiak kapujára, majd a 14. percben meg is szerezte a vezetést. Ehhez az is kellett, hogy Rune Jarstein kapus nemes egyszerűséggel Mahmoud Dahoud elé passzolja a labdát, amit végül Thorgan Hazard lőtt a hálóba (1-0). Néhány perc elteltével a Hertha is kezdeményezővé vált, akadt is két lehetősége, de az első félidő hajrája ismét a Mönchengladbach csapatáé volt, a vendégeket csak a szerencse mentette meg az újabb góltól.

A második félidő bágyadt, jellegtelen játékkal kezdődött. Lehetett látni, hogy a berliniekből hiányzik az átütőerő, de eleinte semmi nem utalta arra, hogy komoly vereség lehet a vége. Ősszel a Borussia 4-1-re nyert a fővárosban, most viszont még annál is fölényesebb, 5-0-s sikert aratott a végére teljesen széteső Hertha ellen.

Dárdai Pál csapata továbbra is a harmadik helyen áll, a negyedik Mönchengladbach és az ötödik Bayer Leverkusen lemaradása három pont, a Mainz és a Schalke pedig négy pontra van a Herthától, tehát a továbbra is kiélezett küzdelem várható a Bajnokok Ligája-főtáblát jelentő harmadik hely megszerzéséért.