Elverték az USA-t

Az amerikai válogatott 2-0-ra kikapott Guatemalában.

Az észak- és közép-amerikai térségben is zajlik a selejtezősorozat a 2018-as oroszországi világbajnokságra. A negyedik szakasz harmadik fordulójában az Egyesült Államok válogatottja 2-0-ra kikapott Guatemalában, pedig erős összeállításban lépett pályára. A kapuban például a magyar származású Tim Howard állt, aki az idény végén – tíz szezon után – távozik az angol élvonalbeli Evertontól.

Már a szünetben 2-0 volt az állás: a hetedik percben egy védő, Rafael Morales, majd a 15. percben a csapatkapitány, Carlos Ruiz volt eredményes. A legtöbb guatemalai játékos hazája bajnokságában focizik, de a szövetségi kapitányuk válogatott a német harmadosztályból, illetve az észak-amerikai profiligából (MLS) is.

Három forduló után az USA csapata egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel csak a harmadik helyen áll a C-csoportban, ami nem jelent továbbjutást… Trinidad és Tobago, illetve Saint Vincent és a Grenadine-szigetek van még ebben a kvartettben.