Serie A: Buffon rekordot döntött

A Juventus 4-1-re megnyerte a városi rangadót.

Történelmi csúcsot állított fel Gianluigi Buffon, a címvédő és listavezető Juventus kapusa az olasz bajnokság 30. fordulójában.

A világbajnok kapusnak vasárnap mindössze három percet kellett kibírnia az FC Torino ellen 4-1-re megnyert városi derbin ahhoz, hogy beérje az örökrangsor élén Sebastiano Rossit (AC Milan), aki 1993. december 12. és 1994. február 27. között 929 percen keresztül nem kapott gólt a Serie A-ban.

Buffon kapuját a 48. percben Andrea Belotti vette be büntetőből. A 38 éves kapus – aki idén előzőleg január elején, a Sampdoria elleni bajnokin kapott gólt – 974 percre javította a rekordot.

A Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben szerdán búcsúzott Juventus a bajnokságban elképesztő sorozatot mondhat magáénak: a 10. fordulóban a Sassuolo otthonában elszenvedett vereség óta egy döntetlen kivételével minden mérkőzését megnyerte. Ebben a ragyogó sorozatban 44-7 a torinóiak gólkülönbsége, és 14 alkalommal nem kaptak gólt.