Idegenben is a PSG volt a jobb

Magabiztos játékkal győzött a Chelsea otthonában a párizsi alakulat.

Rabiot találata után Diego Costa kiegyenlített,de ezután nem tudott a Chelsea veszélyes támadójátékot felmutatni a stabilan védekező ellenfelükkel szemben. A 67.percben pedig jött Zlatan Ibrahimovic, aki góljával eldöntötte a mérkőzést. A Chelsea játékosai ettől teljesen tanácstalanokká váltak, és nem tudtak további helyzeteket kialakítani. A PSG teljesen megérdemelten jutott tovább kettős győzelemmel a negyeddöntőbe.

Percről-percre tudósításunk:

Vége a mérkőzésnek!Chelsea-PSG 1-2. Kettős győzelemmel továbbjutott a PSG!

Két perc a hosszabbítás. A francia szurkolóktól hangos a Stamford Bridge

Ivanovic sem marad sárga kártya nélkül, a 90.percben kapta a lapot a hátvéd.

Az utolsó cseréjét is kihasználja Blanc: Matuidi le, van der Wiel be a 87.percben.

Matuidi ad munkát a játékvezetőnek,sárgát kapott a francia lerántásért.

Traore próbálkozik a 85.percben egy lövéssel,ami gyenge is volt és középre is ment.Csak arra volt jó, hogy bekerüljön a statisztikába.

Vendég csere: Cavani érkezett Di Maria helyére a 82.percben

80.perc: A hazaiaknak egyáltalán nincs lehetőségük. Úgy tűnik már teljesen feladta a Chelsea a mérkőzést.

Laurent Blanc is cserére szánta el magát: Pastore állt be Lucas helyére,szintén a 77.percben.

Cserével próbál frissességet és lendületet vinni a játékba Hiddink: Hazard le, Oscar be a 77.percben.
Ezzel eldőlt, hogy nem lesz hosszabbítás a mérkőzésen. De lehet,hogy a továbbjutás is eldőlt? A Chelseanek ugyanis három gólt kell szereznie a továbbjutáshoz a maradék 23 percben.

Ismét vezet a PSG!67.perc, Ibrahimovic , 1-2.

Veszélyes hazai lehetőség! Willian lőtt 20 méterről középről, jobb alsó sarokba tartó lövését Trapp bravúrral védte, a kipattanó viszont Hazard elé került, de ezt is hárította a kapus.

Ibrahimovic kapott labdát Rabiottól a tizenhatoson belül, de hosszan tolta meg a játékszert a svéd, így kisodródva már csak a kapusba tudta lőni azt.

A 60.percben jött a mérkőzés első cseréje: Diego Costa sérülés miatt lement, Traore állt a helyére. Nagy veszteség a hazaiaknak.

A harmadik hazai szöglet után Pedro lőtt 25-ről, de elég gyengére sikerült,nem ment fel Trapp vérnyomása a lövés láttán.

Az 53.percben Mikel sárgul be, Lucast állította meg szabálytalanul ígéretes helyzetben.

A Chelsea kezd aktívabban, de előbb Costa majd Hazard lövését is blokkolják a tizenhatoson belül.

46′ Folytatódik a mérkőzés a második félidővel. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

A pontrúgásból nem alakult ki veszély, Felix Brych pedig lefújta az első félidőt. Rabiot és Diego Costa találatával 1-1 az állás.

A játékrész végére még egy hazai próbálkozás: Costa lövését Trapp kiüti, majd szögletre mentettek Luizék.

A hazaiak első sárgáját Fabregas gyűjti be a 45.percben

Hazard a bal összekötő helyéről húzott befelé, és próbálta meg a hosszúra tekerni a labdát,de nem jött ki a kifli, így Trapp kezében elhalt a lövés.

A mérkőzés második sárga lapját Thiago Motta kapta. Fabregast akasztotta a Chelsea térfelének a közepén.

Hosszú idő után egy újabb lövés a 40.percben. Fabregas próbálkozása másfél méterrel viszont elkerülte a kaput.

A mérkőzés első sárga lapját Rabiot kapja,Costát állította meg szabálytalanul.

34.perc: Lucasnak még épp hogy csak sikerült az alapvonal előtt beadnia a labdát a jobb szélen, Ibrahimovic azonban pont középre fejelte a labdát, így nem volt nehéz dolga Courtoisnak.

Egyenlít a Chelsea! Diego Costa 1-1,27.perc. A semmiből szereztek gólt a hazaiak, Diego Costa egy az egyben megverte védőjét, és a jobb alsó sarokba helyezett.

Nem tudott egyelőre újítani a Chelsea a gól óta. Jól védekezik a párizsi csapat,így a 25.percben még mindig 0-1. Labdabirtoklás 37%- 67%

OTT A GÓL!Vezet a PSG a 16.percben! Rabiot, 0-1. Ibrahimovic jobb oldalról érkező beadása után Rabiot előzte meg Azpilicuetát, és nem hibázott közelről.

Matuidi húzta vissza a jobb oldalon Pedrót, a sárga elmaradt, a szabadrúgás nem.

Óriási PSG helyzet! Di Maria a tizenhatoson belülről ellövi Courtois mellett a labdát, a gólvonal előtt azonban a védők szögletre mentenek.

Meg is van a mérkőzés első kapuralövése. Diego Costa veszélyes kísérletét Trapp ütötte ki szélre a harmadik percben

1′ Elkezdődött a mérkőzés, a Chelsea kék, a PSG pedig fehér mezben játszik.

A mérkőzés játékvezetője a német Felix Brych.

A Chelsea négyszer fogadta eddig hazai pályán a párizsiakat, mérlegük egy győzelem és három döntetlen.

Van miért visszavágnia a Chelseanek, hiszen tavaly a nyolcaddöntőben éppen a párizsiak búcsúztatták őket a kupasorozatból. Akkor a visszavágón Londonban, Thiago Silva 114. percben szerzett gólja jelentette a PSG továbbjutását.