A Barcelona gyakorlatilag eldöntötte az Arsenal elleni párharcot; a Bayern München előnye nem tartott ki Torinóban.
Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés
Arsenal–Barcelona 0-2 (0-0)
Gólszerző: Messi (71., 83. – a másodikat tizenegyesből)
Juventus – Bayern München 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Dybala (63.), Sturaro (76.), illetve Müller (43.), Robben (55.)

Újabb két mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő. Kedden este a német Bayern München az olasz Juventus vendége volt, míg a spanyol Barcelona az angol Arsenalhoz látogatott.

Az eseményeket ezúttal is folyamatosan frissülő hírfolyammal követtük:

Vége!

Arsenal–Barcelona 0-2

Juventus – Bayern München 2-2

Cech bravúrja mentette meg a harmadiktól az Arsenalt!

Tizenegyesből növelte előnyét a Barca!
Messi nem hibázott. Az argentin klasszis a legutóbbi 4 Arsenal elleni meccsén 7 találatnál tart.

Egyenlít a Juventus! A csereként beálló Sturaro volt eredményes!

Messi! 1-0 a Barcelonának. (Az argentin korábban sosem tudott gólt lőni Petr Cech-nek!)

Szépített a Juventus! Dybala volt eredményes.

Növelte előnyét a Bayern! Robben tekert ballal az 55. percben!

50. perc: nagy helyzet Londonban, Cech hatalmas bravúrt mutatott be Neymar lövésénél.

A Bayern München 82.6 %-ban megnyerte azokat Bajnokok Ligája-meccseit, amelyeken vezetést szerzett.

Elkezdődtek a második félidők!

A Barcelonának utoljára 2013 novemberében nem volt kaput eltaláló lövése az első játékrészben.

Nem érdemtelen a Bayern vezetése, majdnem minden statisztikában felülmúlják a Juventust. A bajorok 91%-os pontossággal passzolnak, 4 helyzetet alakítottak ki, 62%-ban birtokolják a labdát, és 8 alkalommal lőttek kapura. A torinóiak 79%-kal passzolnak, 3 helyzetig és 3 kapura lövésig jutottak.

Thomas Müller hatodik gólját szerezte az idei BL-ben. A tavalyi és az idei szezont is figyelembe véve már 13-nál jár – csak Cristiano Ronaldo szerzett többet (22) ebben az időszakban.

Félidő!

Arsenal–Barcelona 0-0

Juventus – Bayern München 0-1

Vezet a Bayern! Érett már a bajorok gólja, a németek sorra dolgozták ki a helyzeteket, a 43. percben Müller vette be Buffon kapuját.

Özil tanári módon szerelte Messit – üdvrivalgásban tört ki az Arsenal közönsége.

Paul Pogba (Juventus) a mai meccs előtt 100 ezer eurót adományozott az UEFA egyik adománygyűjtő szervezetének.

Laurent Koscielny hatodik alkalommal avatkozott közbe jól a védelemben – nem bír vele a Messi, Suárez, Neymar trió?

Eddig a két vendégcsapat birtokolja többet a labdát, a Barca 73, a Bayern 80%-ban.

A 22. percben Oxlade-Chambelain hagyott ki hatalmas helyzetet az Emirates Stadionban.

Jól kezdett a Bayern: Vidal távoli bombájánál Buffonnak kellett védenie.

Nacho Monrealé (Arsenal) a nap első sárga lapja

Nem jó hír a Bayern-szimpatizánsoknak, hogy Pep Guardiola legutóbbi nyolc idegenbeli mérkőzéséből csupán egyszer tudott nyerni az egyenes kieséses szakaszban.

Az Arsenal a legutóbbi 10 hazai BL-meccsén nyolcszor nem kapott gólt az első félidőben.

Elkezdődtek a mérkőzések!

Legutóbbi hat olaszországi fellépésén mindig a Bayern München talált be először.

Időközben véget ért a magyar válogatott első idei összetartása. A keret egymás közti játékkal zárta a kétnapos edzőtábort.

Eric Abidal, a Barca korábbi klasszisa szerint nehéz meccs vár a katalánokra:

– Az angol csapatok fizikálisan nagyon erősek, úgyhogy a mai egy jó teszt lesz a Barcelona számára – mondta Abidal.

Arturo Vidal éppen volt csapatával nézhet farkasszemet, csakúgy mint a túloldalon Mario Mandzukic.

A Bayern München csapatkapitánya, Phillip Lahm a 100. BL-meccsén lép ma este pályára.

Az Arsenalnak szombaton megszakadt a 14 mérkőzés óta tartó győzelmi szériája az FA Kupában, címvédőként ugyanis a legjobb 16 között 0-0-s döntetlent játszott hazai pályán a másodosztályú Hull Cityvel.

A másik párharcban a Juventus is nagy szériát tudhat magáénak: 2016-ban tíz győzelem és egy döntetlen a mérlege; 22 lőtt góljára egyetlen válasz érkezett az ellenfelektől!

És a Juventus:

Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba – Mandzukic, Dybala.

Az Arsenal csapata:

Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Sanchez – Giroud.

A Bayern München tizenegye:

Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat – Vidal, Thiago, Müller – Robben, Costa, Lewandowski.

Így kezd a Barcelona az Arsenal ellen:

Ter Stegen – Álves, Piqué, Mascherano, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Neymar, Suárez.

A Juventus nyeretlen a Bayern München ellen a legutóbbi négy meccsüket figyelembe véve. Háromszor győztek a németek – a legutóbbi három találkozón –, míg 2009 szeptemberében 0-0 lett a vége.

Az Arsenal és a Barcelona utoljára 2011-ben, szintén a BL-nyolcaddöntőben találkozott egymással. Akkor mindkétszer hazai siker született: Londonban 2-1-re nyertek az angolok, míg a Barca egy 3-1-es győzelemmel fordított és jutott tovább.