Bajnokok Ligája: egygólos előnyt szerzett a PSG és a Benfica

Jó kis "futballeste", fantasztikusan védő Courtois, nagyot küzdő Zenit. Sok videó, fotó, minden a keddi játéknapról.

Véget ért a Benfica meccse is. hatalmas szerencsével, a hosszabbításban lőtt góllal nyertek a portugálok.

Egy perccel korábban Criscitót kiállították a Zenitből.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Jonas 91. percben lőtt góljával vezet a Benfica.

Vége a mérkőzésnek. A PSG megérdemelten nyert, a különbség azért nem lett nagyobb, mert Curtois káprázatosan védett. A visszavágón bármi előfordulhat.

Cavani góljának krónikájához hozzátartozik, hogy Di Maria fantasztikus labdát adott.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Cavani beáll, gólt lő. 2-1-re vezet a PSG.

78. perc.

Érdemes volt kivárni, megjött máris Cavani! Lucast váltja az uru.

A 69. percben a Benfica is veszélyeztet: Gaitan próbálkozását viszont hárította a Zenit hálóőre. Továbbra is 0-0 az állás Portugáliban

Thiago Motta ma is tolja a passzgépet, 91-ből 85 jó helyre ment.

Curtois újabb ziccert fog. Az elmúlt percekben szépen elkezdett iskolajátékot játszani a PSG, csak hát a helyzetkihasználás.

A Benfica meccsen továbbra sincs gól, helyzet viszont van. Lisszabonban Julio Cesarnak kell védenie Witsel lövését!

53. perc: Curtois munkában, Di Maria és Ibra lövését is hárítja.

A Paris Saint Germain mindössze második gólját kapta az idei BL-ben. Érdekes, hogy az elsőt is egy olyan játékos lőtt nekik, aki a legkevésbé sem erről híres: a Real Madrid ősszel Nacho találatával verte őket 1-0-ra. Most meg Mikel.

Lehet, hogy csatárok nem is tudnak gólt lőni a PSG-nek?? Diego Costa újabb ziccerét védi Trapp.

Portugáliában, és Franciaországban is elkezdődött a második félidő.

A PSG 83.5%-ban megnyerte eddig azokat a meccseket a nemzetközi porondon, amelyeken vezetést szerzett.

Jó ómen a londoniaknak! A Chelsea eddig minden egyes mérkőzését behúzta, amelyen Obi Mikel betalált!

Egy kis Ibra-varázs: a svéd zseni az utolsó 32 meccsén (klub + válogatott) épp 32 gólnál tart. A második félidőben akár 1,0 fölé tornázhatja gól/meccs mutatóját.

Mindkét pályán vége az első félidőnek.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Chelsea. Mikel a gólszerző.

45. perc

Komoly helyzet a másik meccsen is. Hulk szabadrúgása centikkel kerüli el a Benfica kapuját.

A találat krónikájához tartozik, hogy a szabadrúgást “elintéző”, és ezért sárga lapot kapó Obi Mikelen pattant meg a játékszer, Cuortois tehetlen volt.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ibrahimovic góljával vezet a PSG.

39. perc

Különleges vendég a párizsi stadionban:

“Kapcsoljuk Portugáliát!”
Pizzié volt eddig a legkomolyabb lehetőség a Benfica-Zenit meccsen, de gól nincs.

A PSG-ben Matuidi az egyetlen francia, a Chelsea-ben Cahill az egy szem angol…

Brazilból a pályán van hat is, 5:1 arányban.

Óriási Trapp-bravúr! A PSG kapusa reflexmozdulattal tolta a lécre Diego Ciosta közeli fejesét. Igaz, a csatár kissé llesen állt, de megadták volna a gólt.

A 23. percben mindkét meccs 0-0-ra áll.

Párizsban az első tíz perc a hazaiakról szólt, a Chelsea-nél csupán másodpercekig volt a labda. Párizsi oldalon viszont Verratti, Matuidi és Ibra is próbálkozott már lövéssel.

Tavaly ilyenkor kissé máshogy állt a PSG és a Chelsea szénája: a párizsiak 49 ponttal 3. helyen álltak a bajnokságban, most 70 ponttal, toronymagasan vezetik. A Chelsea egy éve élen állt a Premier League-ben 59 ponttal, most pedig a 12. helyen szerénykedik 33 pontot összekaparva.

(Rangadó.hu)

Elkezdődtek a mérkőzések.

Ezzel a labdával játszanak ma este a csapatok:

A Benfica hazai környezetben mindössze egyszer szenvedett vereséget orosz csapattól, négy győzelem és két döntetlen mellett.

Di Maria átlag 25,7 percenként lő gólt vagy dolgoz ki gólhelyezetet az idei BL-szezonban. A PSG a Chelsea ellen is offenzív felállásban játszik, meglátjuk, ma mennyi idő kell azt argentin szélsőnek…

Rangadó.hu

Thiago Motta, a PSG szűrője többet passzolt eddig az idei BL-ben, mint bármelyik másik játékos.
Egy másik PSG játékos, Verratti passzolt a legpontosabban az idei BL-szezonban. Az olasz középpályás átadásai 95%-ban társat találtak.

Zenit: Lodygin- Anyukov, Criscito, Lombaerts, Garay, Danny, Shatov, Javi García, Witsel, Hulk, Dzyuba

Benfica: Júlio César, Lindelöf, Eliseu, Jardel, André Almeida, Samaris, Gaitán, Renato Sanches, Mitroglou, Jonas, Pizzi

A Benfica és a Zenit 2012-ben találkozott ugyanebben a fázisban egymással: az oroszok 3-2-re nyerték az első mérkőzést, de a visszavágón a Benfica egy 2-0-val továbbment. Tavaly a csoportkörben kerültek össze, ott viszont mindkét meccset a Zenit nyerte.

PSG kezdőcsapata: Trapp, Marquinhos, Thiago Silva, Luiz, Maxwell, Verratti, Motta, Matuidi, Lucas Moura, Di María, Ibrahimović

A mai négy fellépő közül a PSG passzolt a legtöbbet a BL-ben a csoportkörben (3958), több mint kétszer annyit, mint a legkevesebbet passzoló Zenit (1823). A párizsiakat a Benfica (2584) és a Chelsea (2324) követi.

– Nagyon büszke vagyok arra, hogy a Benficában saját nevelésű játékosok vannak, és Renato Sanches a mi sztárjátékosunk – mondta a Benfica edzője Rui Vitória.

Három év alatt harmadszor találkozik egymással a Paris Saint Germain és a Chelsea a kieséses szakaszban a BL-ben. 2014-ben az angolok hatalmas küzdelemben mentek tovább, a 3-1-es párizsi vereség után 2-0-ra nyerték a visszavágót. Tavaly fordult a kocka, a párizsi 1-1-et követően Londonban 2-2 lett, így a PSG-nek kedvezett a több idegenben lőtt gól. Ami mindegyik meccsben közös: Zlatan Ibrahimovic egyszer sem tudott gólt lőni…

… sőt, Zlatan tavaly negatív főszereplő volt, miután a 31. percben kiállították a visszavágón, végül a PSG tíz emberrel, hosszabbítésban harcolta ki a továbbjutást.

A Chelsea kezdőcsapata: Courtois, Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Baba Rahman, Fàbregas, Mikel, Pedro, Willian, Hazard, Costa.

– 50-50% esélyünk van. A Párizs egy nagyon jó csapat – mondta a Chelsea menedzserre Guus Hiddink.

– Jobb csapata van a portugáloknak, szerintem hazai környezetben legyőzik a Szentpétervárt – mondta a Profitipp.hu-nak Lipcsei Péter a Fradi legendája.

– Habár a londoniak nem most futják életük szezonját, Hiddink érkezése egyértelműen pozitív hatást váltott ki a játékosokból. A párizsiak a bajnokságban egyeduralkodók, a BL-ben viszont ez is kevés lesz a győzelemhez, egy döntetlenre jó lehet a Chelsea Franciaországban – fejtette ki kicsit hosszabban a véleményét a másik párharcról.