Megszakadt az Olimpiakosz veretlenségi sorozata

A címvédő még mindig 16 ponttal vezeti a tabellát.

Megszakadt a görög Olimpiakosz 22 mérkőzésből álló veretlenségi sorozata, miután az élvonal szombati játéknapján 1-0-ra kikapott az AEK Athén vendégeként, 40 ezer néző előtt.

A címvédő vendégek közül a 47. és a 76. percben is kiállítottak egy játékost a rangadón, a hazaiak pedig a 86. percben fogyatkoztak meg. A meccs egyetlen gólját a venezuelai Ronald Vargas szerezte a 78. percben, miután Diego Buonanotte büntetője kipattant a kapufáról.

A fennállása 43. bajnoki címére hajtó Olimpiakosz 20 győzelemmel, valamint 1-1 döntetlennel és vereséggel áll a tabella élén. Előnye nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt 16 pont a második AEK Athén előtt.

„Nagyon nehéz legyőzni minket. Ezen a mérkőzésen volt néhány nagy pillanat, de számunkra nem fontos, ami történt, mert két-három héten belül ismét bajnokok leszünk” – mondta az Olimpiakosz portugál edzője, Marco Silva.