Costa a hajrában mentett pontot a Chelsea-nek

A Manchester United 1-1-et játszott a Stamford Bridge-n.

A Chelsea – Diego Costa 91. percben szerzett góljával – mentett pontot hazai pályán a Manchester United ellen az angol bajnokság 25. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A manchesteri együttes vezető találatát Jesse Lingard szerezte a 61. percben, aki legutóbbi négy kapura lövéséből hármat gólra váltott a bajnokságban. Wayne Rooney a Manchester United legutóbbi 11 góljából kilencben aktívan benne volt (öt gól, négy gólpassz). Egyébként ma játszotta harmincadik meccsét a Chelsea ellen.

Diego Costa most először volt kezdő a Manchester United ellen, amióta a Chelsea-t erősíti. Eddig sérülés vagy eltiltás miatt nem játszhatott, tehát értelemszerűen most először találta be a MU hálójába. Legutóbbi hét mérkőzésén összesen hatszor volt eredményes, pedig a szezon elején 14 találkozón ez csak háromszor sikerült neki.

A ManUtd csak egyet nyert meg legutóbbi 14 Premier League-meccséből a Stamford Bridge-n. Ez volt az ötödik döntetlen, nyolc vereség mellett. A Chelsea már hét bajnoki meccs óta veretlen a MU ellenében a bajnokságban (három siker, négy iksz).

Louis van Gaal továbbra is csak egyszer nyert Guus Hiddink ellen, méghozzá egy 1999-es Barcelona – Real Madrid (3-0) spanyol bajnokin.

A Kékek – akik Guus Hiddink vezetőedző december 19-i kinevezése óta veretlenek – valószínűleg hosszú ideig nem számíthatnak Kurt Zoumára, mivel a francia válogatott középhátvéd súlyos térdsérülést szenvedett. A Chelsea legutóbb 1987–1988-ban játszottak sorozatban négyszer döntetlent odahaza.