ZTE-döntetlen, Gyirmót-győzelem az edzőmeccsen

A Nagymegyer ellen játszott edzőmeccset a Lipóton edzőtáborozó ZTE.
Zalaegerszegi TE FC – MSK Thermál Velky Meder (szlovák) 3-3 (2-2)
Lipót
ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Szalkai – Nagy, Szakály, Wittrédi – Gottfried, Daru, Fujsz. Edző: Csank János
Gólszerzők: Wittrédi (31.), Simonfalvi (34.), Króner (86.), illetve Forgács (öngól 15.), Bognár (32., 48.)

A 15. percben egy vendég kontra után a kifutó Szappanos mellett Forgács eltolta a labdát, ami a hálóban kötött ki – öngól (0-1). Negyed órával később Wittrédi szabadrúgásból tekert a jobb sarokba (1-1), majd villámgyors gólváltásba kezdtek a csapatok: előbb egy bal oldali beadás után Bognár fejelt a kapuba (1-2), azt követően Simonfalvi 4 méterről pörgetett a hálóba (2-2) – derült ki a ZTE Facebook-oldalának tudósításából.

Az első félidő krónikájához hozzátartozik, hogy Daru bokája aláfordult, le is kellett cserélni.

A második félidő elején ismét a szlovákiai ellenfélnél volt az előny (2-3), amit a hajrá perceiben dolgozott le a ZTE: előbb Fujsz a lécet lőtte telibe, majd Króner lövése talált utat a kapuba (3-3).

Nyert a Gyirmót

A mai napon egy másik NB II-es együttes, a Gyirmót is pályára lépett. A győriek az Istria Winter Cup elnevezésű sorozaton belül a szlovén Olimpija Ljubljana ellen nyertek 1-0-ra Völgyi góljával.