Bolgár ellenfelével nem bírt a Békéscsaba

Békéscsaba 1912 Előre – PFK Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 0-2 (0-1)
Belek, Törökország
Békéscsaba: Poleksics – Bényei, Vaskó, Piermayr, Damjanovics, Fabio, Takács P., Spitzmüller, Calvente, Eccleston, Birtalan. Csereként állt be: Juhász, Paukner, Vadász, Pilán, Fehér, Oláh, Borbély, Balog, Konyecsni, Mursits. Edző: Zoran Szpisljak
Gólszerzők: Gargorov (30.), Kamburov (63.)

A bolgár Plovdiv volt a Békéscsaba szombati ellenfele Törökországban.

Fél óra elteltével az ellenfél szerzett vezetést, Gargorov góljával (0-1). A szünetig kitartott a bolgárok előnye, majd a második félidőben újfent bevették a több cserét is végrehajtó Békéscsaba kapuját – a 63. percben Kamburov növelte a különbséget. Innentől hiába próbált meg szépíteni a Békéscsaba, nem sikerült bevenni a bolgár kaput. A mérkőzés utolsó tíz perce Mursirtról szólt, az Előre kapusa háromszor is nagy ziccerben tudott hárítani, így maradt a 0-2.