Hajrágólokkal nyert a Békéscsaba

Békéscsaba 1912 Előre – Pankotai Soimii (román) 3-1 (0-0)
Békéscsaba
Békéscsaba: Polekszics – Vadász, Vaskó, Piermayr, Fabio, Takács P., Konyecsni, Birtalan, Laczkó, Calvente, Paukner. 60. perctől: Svedyuk, Fehér, Damjanovics, Juhász, Spitzmüller, Koroudjiev, Oláh, Hudák, Punosevac, Szalai. Edző: Zoran Szpisljak.
Békéscsabai gólszerzők: Oláh (72.), Punosevac (77.), Szalai (88.)

Szerdán mégsem az Arad, hanem a Pankotai Soimii ellen folytatta felkészülési mérkőzéseinek sorát a Békéscsaba.

A lila-fehérek az első félidőben nem tudták áttörni az ellenfél védelmét, noha a többi közt Takács előtt is nagy gólhelyzet adódott. A második félidő elején sem bírtak egymással a felek, azonban a 64. perc meghozta a gólt: a románok támadója fejjel vette be a nem sokkal korábban teljes sort cserélő Békéscsaba kapuját (0-1).

A folytatás aztán bravúrosra sikerült: a 72. percben Oláh volt fejjel eredményes, majd Punosevac szabadrúgása vágódott a hálóba (2-1). A 88. percben Szalai döntötte el a meccset – góljával 3-1-re nyert a Békéscsaba.