Satov (15.), Dzujba (74.).
Olympique Lyon–Gent 1-2 (1-1)
Gólszerzők:
Ferri (7.), ill. Milicevic (32.), Coulibaly (95.).

Kedd este újabb nyolc összecsapással folytatódott az UEFA Bajnokok Ligája. A legrangosabb európai kupasorozat találkozóiról a Rangadó.hu ismét élő eredmény- és eseménykövetéssel jelentkezett.

Az E csoportban a gálázó Barcelona továbbjutott, és csoportelső is lett, a másik három csapat még küzd a második helyért és a nyolcaddöntőért. A Roma még a történelmi veresége ellenére is reménykedhet, mert a fehérorosz BATE ellen otthon játszanak majd, míg a német Leverkusen a Barcelonát fogadja.

Az F-ben a Bayern München megnyerte a négyes, továbbra is második az Olympiakosz. Az Arsenal még reménykedhet, de december 9-én nyernie kellene Görögországban a továbbjutáshoz. Ráadásul a hazai 3-2-es vereségük miatt az sem mindegy, hogy mennyivel…

A G jelű négyesben a Porto kihagyta a ziccert, otthon kapott ki az ukrán Dinamo Kijevtől, így a Chelsea átvette a vezetést, de a két együttes mellett még a Kijev is reménykedhet. Ők fogadják a záráson a pont nélkül álló Maccabit, míg a Porto a CHelsea-hez látogat.

A H csoportban az orosz Zenit már biztosan az élen végez (nem is csoda, hiszen mind az öt eddigi meccsét megnyerte), a Lyon pedig kiesik, a Gent, Valencia duóból egy juthat még tovább. A Gent az oroszokat, a Valencia a franciákat fogadja a záráson.

A csoportok állása az 5. forduló után:

Véget ért az összes találkozó!

Hopp, a Gent a hosszabbításban belövi a győztes gólt!

A Chelsea Zouma révén kialakítja a 4-0-s végeredményt.

Na, ránk cáfol a Roma, meg Dzeko is, a bosnyák szépít a 91. percben. 6-1 a vége.

Hogy teljes legyen az égés, a biztonság kedvéért a Roma kihagy még egy büntetőt Dzeko révén.

Willian már négy szabadrúgásgólt lőtt az idei BL-ben. A teljes mezőnyből a többi játékos összesen kettőt.

Tovább tart a gólzápor: a Barcelona megalázza a Romát, Neymar kihagyott tizenegyese után Adriano lövi a hatodik barcelonai gólt.

A Chelsea sem lassít, Oscar találata után már 3-0.

22 gólnál tartunk eddig kedden. Nem rossz mérleg!

Bebiztosítja a Chelsea, Willian a gólszerző:

Emberhátrányban is eredményes a Bayern: Coman talál be egy fejesből, majd mivel a kapus lebokszolja, fetrengéssel tud csak ünnepelni.

Újabb duplázó: a chilei Alexis Sánchez második találatával három góllal vezet az Arsenal a Zagreb ellen.

Bajban a Porto, González találata után kettővel vezet a Kijev az otthonukban.

Iker Casillas óriási bakija a Porto második kapott góljánál:

Nincs megállás: Messi meglövi saját maga második, a Barcelona ötödik gólját. Róma lángokban…

Kiállítás! Badstuber szabálytalankodott gólhelyzetben Ideye ellen, emberhátrányba kerül a Bayern.

Holger Badstubert az április óta játszott első meccsén egyből kiállították.

Piqué is betalál a Barcelonában, már néggyel vezetnek a Roma ellen.

Ferri lőtte a Lyon 100. BL-gólját. Ez több, mint bármely más francia csapaté.

Sánchez adta a legtöbb gólpasszt az idei BL-ben (4).

Olympique Lyon–Gent 1-1

Gól- után emberelőnybe is kerül a Chelsea: a Maccabiból Ben Haimot állították ki a 41. percben.

Suárez a 44. percben duplázni tud, már hárommal vezet a Barcelona.

A Gent játékosa, a svájci Milicevic kiegyenlített Lyonban.

Jarmolenko tizenegyese Portóban, ezzel vezet a Kijev.

Megduplázza előnyét az angol Arsenal: Alexis Sánchez a 33. percben szerzett gólt Nacho Monreal passzából.

Suárez 9 gólos az elmúlt 6 meccsen.

Már az Arsenal is vezet: a 29. percben Mesut Özil talált be a horvát Dinamo Zagreb hálójába.

Mesut Özil részt vett az Arsenal elmúlt 10 góljában.

Ez volt a labda útja a Barca első góljánál:

Lewandowski 24 meccsen 26 gólos idén.

Ezzel a Cahill-góllal vezet a Chelsea:

Gálaelőadás Münchenben, Thomas Müller is bepofoz egy gólt.

No, Messi eddig bírta gól nélkül: a 18. percben beköszönt.

Messi 100 gólban vett részt eddig a BL-ben: 78 gólt lőtt és 22 gólpasszt adott. A listát Cristiano Ronaldo vezeti 105-tel.

Bár Messi is kezdő a Barcelonában, a katalánok gólját Suárez lövi ismét. Az uruguayi Daniel Alves passzából volt eredményes a 15. percben.

A lengyel gólgép, Lewandowski duplázza meg a Bayern előnyét.

Vezet a Lyon is a 7. percben! Ferri a gólszerző.

Megvan az első esti gól: Douglas Costa lövése a kapufáról vágódik be a görögök kapujába.

Az Arsenal kapusa, Petr Cech 109. BL-meccsére készül, amivel utoléri Paolo Maldinit és Gary Neville-t.

A Lyon kezdője: Lopes – Rafael, Bisevac, Mapou, Bedimo; Ferri, Tolisso, Malbranque; Ghezzal, Lacazette, Valbuena.

A Gent kezdője: Sels – Mitrovics, Asare, Nielsen, Renato Neto, Kums, Saief, Dejaegere, Foket, Milicevic, Depoitre.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen – Alves, Pique, Vermaelen, Alba – Rakitic, Busquets, Sergi Roberto – Messi, Suárez, Neymar.

Roma (4-3-3): Szczesny – Maicon, Manolas, Rüdiger, Digne – Pjanic, Keita, Nainggolan – Florenzi, Dzeko, Iago Falque.

A legtöbb kialakított helyzet a BL idei szezonjában:

Busquets 350. meccse jön a Barca színeiben:

Mourinho ezt találta ki mára:

Így áll fel az Arsenal:

A Bayer Leverkusen idegenben 1-1-es döntetlent játszott a BATE Boriszovval a Bajnokok Ligája csoportkörének keddi ötödik fordulós mérkőzésén. Az E csoportban éllovas Barcelona ezzel az eredménnyel az AS Roma elleni esti mérkőzésétől függetlenül továbbjutott a nyolcaddöntőbe. Az olasz együttesnek is van esélye már most a 16 közé kerüléshez, amennyiben nyer a Camp Nouban.

A H jelű négyesben rendezett Zenit-Valencia mérkőzésen a már biztos továbbjutó orosz együttes két góllal múlta felül a 80. perctől emberhátrányban játszó spanyolokat. A továbbra is százszázalékos gárda sikerével bebiztosította a csoportelsőségét.

A Bayern-Dinamo kezdője:

A csoportbeli döntetlennel a Barcelona már meccs nélkül is továbbjutott.

A Zenit sikerével bebiztosította csoportelsőségét, a Valencia pedig még izgulhat a továbbjutásért.

Véget ért a Zenit meccse is: Satov után Dzujba is betalált, ráadásul a Valenciából Vezót kiállították, így viszonylag simán nyert 2-0-ra az orosz együttes.

Mehmedi góljával a Leverkusen kiegyenlített idegenben (1-1).

Az ötödik Bajnokok Ligája-játéknap két korai meccsén a BATE a Bayer Leverkusent, a Zenit Szentpétervár a Valenciát fogadja.

A BATE Gordejcsuk 2. perces góljával vezet, a Zenitben Satov talált be, az állás mindkét meccsen 1-0.