Messit két hónapra veszítette el a Barca

13 meccset hagyhat ki a Barcelona argentin klasszisa.

Szombat este a Las Palmas ellen aratott szoros sikert (2-1) az FC Barcelona a spanyol élvonal hatodik fordulójában. Kettő-nullás vezetésnél Neymar büntetőt rontott, a hajrában pedig szépített az ellenfél, így a katalán szurkolók izgalmas perceket élhettek át a meccs végén. A fanatikusok azonban nem csak az eredmény miatt izgulhattak, hanem azért is, mert a mérkőzés tizedik percében az együttes sztárját, Lionel Messit sérülés miatt le kellett cserélni.

A Barca honlapjának beszámolójából kiderült, komolyabb a sérülés: bal térdében megsérült a keresztszalag, aminek következtében hat-nyolc hetes kihagyás vár az argentin játékosra.

Mint írják, Messinek utoljára a 2013–2014-es szezon novemberében kellett sérülés miatt meccset kihagynia, akkor kilenc találkozóra veszítették el.

A Goal.com portál összeszedte, mely találkozókról hiányozhat a spanyol klub argentin válogatott játékosa: a lap 13 lehetséges mérkőzést vett sorba.