Idegenben nyertek a belgák

Az Eb-selejtező keddi zárónapján a B csoport listavezetője, Belgium egy góllal nyert Izraelben. Barátságos meccsen Torinóban ikszeltek az angolok.

Barátságos mérkőzések:

Hollandia–Spanyolország 2–0 (2-0)

Amszterdam. Játékvezető: William Collum (skót)

Hollandia: Vermeer – Janmaat, De Vrij, Martins Indi, Willems – Sneijder (Wijnaldum, 62.), Klaassen, D. Blind (De Guzmán, 73.) – Narsingh, Huntelaar (Dost, 79.), Depay (Afellay, 84.). Szövetségi kapitány: Guus Hiddink

Spanyolország: De Gea – Carvajal, Albiol, Piqué ( Sergio Ramos, 68.), Bernat – Fabregas, M. Suárez (San José, 68.), Cazorla (Iniesta, 76.) – Isco (D. Silva, a szünetben), Juanmi (Morata, 62.), Pedro (Vitolo, a szünetben). Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque

Gólszerző: De Vrij (13.), Klaassen (16.)

Olaszország–Anglia 1–1 (1–0)

Torino. Játékvezető: Brych (német)

Olaszország: Buffon – Ranocchia, Bonucci, Chiellini (Moretti, 72.) – Florenzi (Abate, 60.), Parolo, Valdifiori (Verratti, 67.), Soriano, Darmian (Antonelli, 73.) – Pelle (Immobile, 61.), Eder (Vázquez, 61.). Szövetségi kapitány: Antonio Conte
Anglia: Hart – Clyne (K. Walker, a szünetben), Smalling (Carrick, 44.), Jagielka, Gibbs (Bertrand, 86.) – Henderson (Mason, 74.), P. Jones, Delph (Townsend, 70.) – Rooney – Kane, Walcott (Barkley, 55.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson

Gólszerzők: Pelle (29.), ill. Townsend (79.)

Európa-bajnoki selejtező:

Izrael – Belgium 0-1 (0-1)

A belga labdarúgó-válogatott 1-0-ra nyerni tudott Izrael vendégeként az Európa-bajnoki selejtező-sorozat B csoportjának keddi mérkőzésén.

A találkozó egyetlen gólját Marouane Fellaini szerezte a kilencedik percben. A hazaiak számára komoly esélyt kínált, hogy a 64. percben Vincent Kompanyt kiállította a bíró, ám hiába támadott ezt követően folyamatosan az izraeli együttest, gólt nem tudott szerezni.

Gólszerző: Fellaini (9.)

Izrael: Marciano (GK) – Ben Haim I(C), Gershon, Ben Harush, Dgani, Biton, Natcho, Zahavi, Yeini, Hemed, Sahar.

Belgium: Courtois (GK) – Alderweireld, Lombaerts, Kompany (C), Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Fellaini, E. Hazard, Nainggolan, Benteke.

Videón Fellaini győztes gólja:

A csoport állása: 1. Belgium 11 pont (13-1), 2. Wales 11 (7-2), 3. Izrael 9, 4. Ciprus 6, 5. Bosznia-Hercegovina 5, 6. Andorra 0