Hengereltek az angolok, Kane góllal debütált

Szlovénia féltucatnyi gólt lőtt; Harry Kane góllal debütált az angoloknál; nyert a címvédő is.

Anglia – Litvánia

Az E-csoport éllovasa, Anglia hazai környezetben fogadta Litvániát, akik hat megszerzett ponttal a kvartett 4. helyén szerénykedtek. A mérkőzés elején alaposan bekezdtek az angolok, az első percekben Rooney rögtön kapufát lőtt, majd a 6. percben Danny Welbeck remek egyéni akciója után a csapatkapitány csapott le a kipattanóra, fejjel volt eredményes (1-0). Rooney 47. válogatott találatával két gólra megközelítette az örökranglista első helyét birtokló Sir Bobby Charlont. A továbbiakban is az angolok kezdeményeztek, de előbb Henderson, majd Welbeck hibázott óriási helyzetben, Rooney pedig újabb kapufát fejelt.
A szünet előtt aztán Welbeck kettőre növelte a hazaiak előnyét: Henderson adott be oldalról, Welbeck pedig szinte ülő helyzetből fejelt, a labda egy vendég védő combján is megpattant (2-0). A fordulás után óriási fölényben játszottak az angolok, Rooney pedig az 58. percben előkészítőként jeleskedett: jobb oldali beadására tökéletesen érkezett Sterling, a Pool üdvöskéjét a kapufa is segítette (3-0).
A 72. percben csereként debütál az angol válogatottban Harry Kane. Fél perccel később a Rooney helyére befutó fiatal tehetség, második labdaérintéséből megszerzi a hazaiak negyedik gólját (4-0). Soha rosszabb bemutatkozást! A maradék játékidőben is magasan domináltak a hazaiak, de újabb gólt nem tudtak szerezni. Anglia öt meccs után továbbra is 100%-os teljesítménnyel vezeti csoportját.

Spanyolország – Ukrajna

A C-csoport két kilenc pontos együttese feszült egymásnak péntek este, a hazai pálya előnyét Spanyolország élvezte Ukrajnával szemben. Az első percekben a spanyolok kezdeményeztek többet, David Silva első ízben az 5. percben keltett zavart az ukrán büntetőterületen belül. A negyedóra végén Koke lőhetett volna gólt a címvédőnek, ám a tizenhatosról eleresztett lövést Andrij Pyatov óriási bravúrral szögletre tornászta.
A 27. percben az ukránok is próbálkoztak, Ruslan Rotan tizenhat méteres bombája alig hagyta el a jobb kapufát. Egy perccel később a kihagyott vendég lehetőség megbosszulta magát, az előny ugyanis már a hazaiaknál volt. Morata az agilisan játszó Koke passzát követően vette be az ukrán kaput, mindez az első fél óra végén történt (1-0).
A szünet előtt könnyen tovább növelhette volna előnyét a hazai együttes: egy szabadrúgás után Sergio Ramos fejelt kapura, ám a Real bekkje csak kapufát talált. A fordulás után tovább próbálkoztak az ukránok, de Casillas az 51. percben elvégzett Ruslan Rotan-szabadrúgásnál is résen volt. Az ukrán játékos hat perccel később újfent megtornásztatta a Real-kapusát, az újabb bravúrt a közönség tapssal díjazta.
A 75. percben ismét Sergio Ramos bólintott kapu felé egy beadást, de kísérlete elsuhant a kapufa mellett. Nem sokkal a lefújás előtt Cazorla próbálkozott kapáslövéssel, ám Pyatov hatalmasat védett. Nem szakadtak szét a spanyolok, de ez is elég volt nekik a három ponthoz.

Montenegró – Oroszország

A találkozó első percében egy pályára dobott tűzijáték telibe találta az oroszok kapusát, Akinfejevet. Három perc ápolás után a játékvezető úgy döntött, félbe szakítja az összecsapást – a csapatok bevonultak az öltözőbe, és sokáig úgy tűnt, nem is lesz folytatás.

30-35 percig állt a játék, mielőtt újra a focié lett a főszerep, az orosz kapuban Lodigin váltotta a sérült Akinfejevet. A találkozó még egy órát ment, majd végleg elszabadult a pokol. A 66. percben, a PMFC kapusa, Polekszics megfogta Sirokov büntetőjét, amit a hazai szurkoló sajátos módon, az orosz játékos megdobálásával „ünnepeltek” meg. A játékvezető ezek után végleg lefújta az összecsapást.

Moldova – Svédország

A második félidő elejéig kellett várni az első vendég gólra, ez azonban olyan látványosra sikerült, hogy biztosan bekerül az év végi összefoglalókba. Cebanu egészen egyszerűen fejbe lőtte Ibrahimovicsot, aki a biztonság kedvéért kicsit még rábólintott. A 84. percben Ibra büntetőből duplázott.

Élő eredménykövetés – végeredmények:

Macedónia – Fehéroroszország 1-2 (1-1)

Gól: Trajkovski (9.), ill. Kalachev (44.), Bordachev (82.)

Szlovákia – Luxemburg 3-0 (3-0)

Gól: Nemec (10.), Weiss (21.), Pekarík (40.)

Spanyolország – Ukrajna 1-0 (1-0)

Gól: Morata (28.)

Anglia – Litvánia 4-0 (2-0)

Gól: Rooney (6.), Welbeck (45.), Sterling (58.), Kane (73.)

Szlovénia – San Marino 6-0 (1-0)

Gól: Iličić J. (10.), Kampl (49.), Andraž Struna (50.), Novakovič (52.), Lazarevic (73.), Ilic B. (89.)

Svájc – Észtország 3-0 (2-0)

Gól: Schär (17.), Xhaka (27.), Seferovic (80.)

Liechtenstein – Ausztria 0-5 (0-2)

Gól: Harnik (14.), Janko (16.), Alaba (59.), Junuzovic (74.), Arnautovic (93.)

Moldova – Svédország 0-2 (0-0)

Gól: Ibrahimović (46., 84. – a másodikat büntetőből)

Montenegró – Oroszország 0-0 – félbeszakadt a 66. percben

Videó! Kane góllal debütál a felnőtteknél

A Spurs gólzsákja becserélése után egyből gólt talált.

D. Alaba 25 méterről lő bombagólt

Zlatan már megint mit csinált?!

40 perc szünet után újraindult a meccs Montenegróban

A megdobott kapus nem tudja folytatni, helyén Lodygin az oroszok kapujában.

Anglia legeredményesebb gólszerzői

Rooney megközelíti Sir Bobby Charltont.

Máris félbeszakadt a meccs Montenegróban!

A mérkőzés 1. percében égő fáklyával dobták meg a vendégek kapusát, Igor Akinfejevet, a játékvezető azonnal félbeszakította a találkozót.

Rooney fejesgól – videón:

Kezdés: 20:45

A péntek esti mérkőzések egységesen 20:45-kor kezdődnek.

Alabával az osztrákok

Kezdők: Kane csak csere az angoloknál

Spanyolország: Casillas, Juanfran, Ramos, Piqué, Alba, Busquets, Koke, Isco, Iniesta, Silva, Morata.
Anglia: Hart – Clyne, Baines, Henderson, Cahill, Jones, Sterling, Carrick, Welbeck, Rooney. Cserék: Smalling, Butland, Walcott, Jagielka, Milner, Townsend, Kane, Mason, Barkley, Gibbs, Walker, Green.

Érkeznek a spanyolok

Este Ukrajna lesz az ellenfél.

Ibra lesz a svédek kapitánya

Moldova – svéd: a színfalak mögött

Svéd buli az öltözőben

Az északi együttes Moldova vendégeként lép pályára este, Zlatan Ibrahimovicék pedig a találkozót előtt remekül mulatnak. Ibra azt mutatja, hogy partiznak a svédek.

Det nya Sverige The new Sweden @erkan10zengin @nabilguldish @jimmydurmaz

A video posted by IAmZlatan (@iamzlatanibrahimovic) on Mar 27, 2015 at 5:52am PDT

Fontos meccs vár az angolokra

Zsolna hideg és szeles

Este a szlovákok Luxemburgot fogadják.

Harry Kane kezdő lehet Litvánia ellen

Az este főszereplői:

Előzmények:

A vasárnapi magyar-görög találkozón túl a címvédő spanyolok Ukrajnát fogadják, s vereség esetén visszacsúsznak a pótselejtezőt érő harmadik helyre. A gyengén rajtoló, négy meccsükből csak kettőt megnyerő, vb-bronzérmes hollandok a törököket látják vendégül, és ha kikapnak, akkor elveszítik harmadik helyüket. A világbajnok németek Grúziában lépnek pályára és szintén nagy szükségük van a három pontra, mert ha nem nyernek, ők is visszacsúszhatnak a harmadik helyről.

Részletes menetrend, Európa-bajnoki selejtezők (uefa.com):

péntek:
C csoport:
Macedónia-Fehéroroszország, Szkopje 20.45

Szlovákia-Luxemburg, Zsolna 20.45

Spanyolország-Ukrajna, Sevilla 20.45

A csoport állása: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (13-3), 3. Ukrajna 9 (6-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (2-9), 6. Luxemburg 1 (3-11)

E csoport:
Anglia-Litvánia, London 20.45

Szlovénia-San Marino, Ljubljana 20.45

Svájc-Észtország, Luzern 20.45

A csoport állása: 1. Anglia 12 pont, 2. Svájc 6 (8-3), 3. Szlovénia 6 (4-4), 4. Litvánia 6 (3-6), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:
Liechtenstein-Ausztria, Vaduz 20.45

Moldova-Svédország, Chisinau 20.45

Montenegró-Oroszország, Podgorica 20.45

A csoport állása: 1. Ausztria 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

szombat:
A csoport:
Kazahsztán-Izland, Asztana 16.00

Csehország-Lettország, Prága 18.00

Hollandia-Törökország, Amszterdam 20.45

A csoport állása: 1. Csehország 12 pont, 2. Izland 9, 3. Hollandia 6, 4. Törökország 4, 5. Lettország 2, 6. Kazahsztán 1

B csoport:
Izrael-Wales, Haifa 18.00

Andorra – Bosznia-Hercegovina, Andorra la Vella 20.45

Belgium-Ciprus, Brüsszel 20.45

A csoport állása: 1. Izrael 9 pont/3 mérkőzés, 2. Wales 8/4, 3. Ciprus 6/4, 4. Belgium 5/3, 5. Bosznia-Hercegovina 2/4, 6. Andorra 0/4

H csoport:
Azerbajdzsán-Málta, Baku 18.00

Horvátország-Norvégia, Zágráb 18.00

Bulgária-Olaszország, Szófia 20.45

A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont (10-1), 2. Olaszország 10 (6-2), 3. Norvégia 9, 4. Bulgária 4, 5. Málta 1, 6. Azerbajdzsán 0

vasárnap:
D csoport:
Grúzia-Németország, Tbiliszi 18.00

Skócia-Gibraltár, Glasgow 18.00

Írország-Lengyelország, Dublin 20.45

A csoport állása: 1. Lengyelország 10 pont, 2. Írország 7 (10-3), 3. Németország 7 (7-4), 4. Skócia 7 (5-4), 5. Grúzia 3, 6. Gibraltár 0

Portugália-Szerbia, Lisszabon 20.45

A csoport állása: 1. Dánia 7 pont/4 mérkőzés, 2. Portugália 6/3, 3. Albánia 4/3, 4. Szerbia 1/3 (5-4), 5. Örményország 1/3 (2-4)