FC Porto -Sahtar Donyeck 1-1

Athletic Bilbao -BATE Boriszov 2-0

Továbbment a City és a Schalke is

Barca – PSG 3-1

Suárez lövi a katalánok harmadik gólját, eldőlni látszik a csoportelsőség kérdése.

Előny a Citynél

Samir Nasri gólt lő Rómában, ezzel a PL címvédő továbbjutásra áll. Vezetést szerzett a Schalke is, Meyer találatával a gelsenkircheniek is jól állnak.

Szépít a Sporting, de Chelsea is gólt talál

Szünet után szépít ugyan a Sporting a Chelsea ellen, ám az első óra végén Mikel ismét két gólra növeli a londoni kék előnyét. Közben az Ajax már három gólnál jár. Schöne duplázik.

Két gól a Chelsea előnye, Götze is betalál Münchenben

A Chelsea már két gólnál jár a Sporting ellen, Götze az oroszok kapuját veszi be fejjel.

Sokáig nem örülhetnek a franciák, Messi egalizál

Ibra gól a Barca ellen

A svéd óriási gólt lő volt csapatának, közelít a csoportelsőséghez a PSG.

A szerdai játéknap első gólját Fabrages rúgja

A Chelsea megszerezte a vezetést a Sporting ellen, Fabregas a 8. percben tizenegyesből volt eredményes.

Így rohamoz a PSG:

Róma – City: a kezdők

Mindkét nagyágyú a továbbjutásra hajt, így igazán pikáns 90 percre van kilátás.

Iniesta 100. BL meccse jön

Hivatalos! A katalánoknál kezd Andres Iniesta, a spanyol középpályás ezzel immáron már 100. BL meccsét vívja.

A Barca kezdő így néz ki a PSG ellen:

Bosnyákok egymás ellen

Pjanic a Roma, míg Dzeko a City továbbjutásáért harcol.

A Barca-játékosok megérkeztek a Nou Campba

Ibra a Barca ellen

A svéd csatár korábban a katalán együttes színeiben felelt a gólokért, most volt csapata ellen bizonyíthat. A PSG harcban áll a csoport elsőségért.

Két hely kiadó a tizenhat között

A Barcelona, a PSG, a Porto, a Sahtar Donyeck, a Chelsea és a Bayern mellett már csak két hely kiadó.

Fókuszban:

AS Roma – Manchester City

Bayern München -CSZKA Moszkva

A CSZKA Moszkva beleszólhat ugyan még a továbbjutásba, de nagy valószínűséggel az AS Roma és a Manchester City ki-ki meccset játszik egymással a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó csoportkörének szerdai játéknapján.

Annyiban mindenképpen az AS Roma van a legkedvezőbb helyzetben a három, egyformán ötpontos csapat közül, hogy győzelemmel mindenképpen nyolcaddöntős lesz.

Chelsea – Sporting Lisboa

Maribor – Schalke 04

A továbbjutásért a hétpontos Sporting Lisboa és az ötpontos Schalke 04 harcol. Előbbi a már továbbjutott Chelsea vendége lesz, utóbbi pedig Mariborban lép pályára. Az egymás elleni eredmények miatt a Sportingnak a döntetlen is elég a továbbjutáshoz.

FC Barcelona – Paris Saint-Germain

A F csoportban a Barcelona és a PSG is kiharcolta a továbbjutást, a katalánok a csoportelsőségért játszanak odahaza. Az első meccsen a Paris Saint-Germain nyert.

Szerdai program:

E csoport:
AS Roma (olasz)-Manchester City (angol) 20.45

Bayern München (német)-CSZKA Moszkva (orosz) 20.45

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Manchester City 5 (7-8), 3. AS Roma 5 (8-12), 4. CSZKA Moszkva 5 (6-10

F csoport:

FC Barcelona (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 20.45

Ajax Amsterdam (holland)-APOEL (ciprusi) 20.45

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Paris Saint-Germain 13 pont, 2. (és továbbjutott) FC Barcelona 12, 3. Ajax Amsterdam 2, 4. APOEL 1

G csoport:

Chelsea (angol)-Sporting Lisboa (portugál) 20.45

Maribor (szlovén)-Schalke 04 (német) 20.45

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Chelsea 11 pont, 2. Sporting Lisboa 7, 3. Schalke 04 5, 4. Maribor 3

H csoport:

FC Porto (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 20.45

Athletic Bilbao (spanyol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 20.45

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) FC Porto 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 8, 3. Athletic Bilbao 4, 4. BATE Boriszov 3

A csoportok első két helyezettjei jutnak a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerülnek az Európa Ligába, a legjobb 32 közé.