Parázs derbit nyert a Juventus

2014. 10. 05. 22:10

Két kiállítás, három büntető – a Roma elleni meccset egy lesgóllal nyerték meg a zebramezesek.

A két hibátlan éllovas csúcsrangadóját rendezték az olasz élvonal hatodik fordulójában: a vasárnapi meccs előtt még gólt sem kapó Juventus az öt meccséből szintén ötöt nyerő AS Romát fogadta.

Parázs találkozót játszott egymással a két csapat: a 27. percben Carlos Tevez szerzett vezetést a hazaiaknak büntetőből, melyre szintén tizenegyesből válaszolt Francesco Totti öt perccel később. A szünet előtt Juan Iturbe is eredményes volt a vendégektől, ám még a lefújás előtt Tevez újra értékesített egy tizenegyest, így 2-2 állt a szünetben az eredményjelzőn.

A második félidőben sokáig nem esett gól, a 86. percben viszont Leonardo Bonucci gondolt egyet, és távoli bombájával eldöntötte a meccset – apró szépséghiba, hogy egy Juve-játékos zavarta a vendégek kapusát, így les miatt nem kellett volna megadni a találatot. A gól után elszabadultak az indulatok: a 88. percben a hazaiak részéről Morata keményen belecsúszott Manolaszba, aki nekiment ellenfelének – mindkét játékosnak villant a piros.

A Juve megőrizte előnyét a végén, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a Serie A-t.