Nemzetközi foci bajnokok ligája

Honfitársait búcsúztatta a román vészkapus

Hihetetlen végjáték után búcsúztatta a S. Bucurestit a bolgár Ludogorec a BL szerdai játéknapján.

A Bajnokok Ligája playoffjának szerdai játéknapján a legnagyobb csatát a bolgár Ludogorec és a román Steaua Bucuresti párharca hozta: előbbi együttes az idegenben elszenvedett 1-0-ás vereség után hazai környezetben egy 90. percben szerzett góllal hosszabbításra mentette a visszavágót, majd büntetőkkel kivívta a csoportkörben szereplés jogát.

A túlórát a csereként beállt Wanderson révén harcoltak ki a bolgárok, a játékos 90. percben lőtt bombájánál a kapus tehetetlen volt. A hosszabbításban újabb találat már nem született, ám a hazaiak a 119. percben megfogyatkoztak. A Steaua gólhelyzetben kilépő támadóját, Fernando Varelát a tizenhatoson kívül elkaszálta a bolgár kapus, Vlagyiszlav Sztojanov, akinél rögtön villant is a piros. A Ludogorecnek nem volt cserelehetősége, ezért a kapuba a román középhátvéd, Cosmin Moti állt be. Jöhettek a tizenegyesek! A román vészkapus parádézott a vonal előtt, az orosz rulett során honfitársai két büntetőjét is hárította, ezzel pedig „továbblőtte” a bolgárokat.
A Ludogorec fennállása során először jutott a BL főtáblájára.
A hihetetlen végjátékot hozó találkozó összefoglalója:

A többi pályán:

Az osztrák Red Bull Salzburg Gulácsi Péterrel a kapujában 3-0-s vereséget szenvedett a svéd Malmö vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulós párharcának szerdai visszavágóján, s nem jutott be a sorozat csoportkörébe.
A magyar kapus végigjátszotta a találkozót, amelyen a salzburgiak már 20 perc után elveszítették a hazai pályán elért 2-1-es sikerrel kiharcolt előnyüket, s a továbbiakban sem tudtak újítani. Gulácsiék így az Európa Liga csoportkörében folytathatják nemzetközi kupaszereplésüket.

Nagyon megszenvedett a továbbjutásért az Arsenal, amely kínkeservesen, az utolsó 15 percben emberhátrányban futballozva nyert 1-0-ra a török Besiktas ellen otthon, s az idegenbeli 0-0 után így bekerült a csoportkörbe. A londoni együttes sorozatban 17. alkalommal jutott fel a BL főtáblájára.

Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágók:

Bajnokok ága:
Malmö (svéd)-Salzburg (osztrák) 3-0 (2-0)

Továbbjutott: a Malmö 4-2-es összesítéssel.

Ludogorec (bolgár)-Steaua Bucuresti (román) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0) – tizenegyesekkel: 6-5

Tj: a Ludogorec 1-1-es összesítés, és hosszabbítás után tizenegyesekkel.