Ramires lehet Xabi Alonso utódja

A 27 éves brazil half 25 millió fontot is megérhet Carlo Ancelotti vezetőedzőnek.

A The Sun értesülései szerint Carlo Ancelotti, a Real Madrid trénere hamarosan “rohamot” indíthat a Chelsea brazil középpályásáért, Ramiresért.

A 27 éves középpályás is azon labdarúgók közé tartozik, aki a jövőben hosszú távon is átveheti a Bajnokok Ligája-győztes csapat keretében a 33. életévét taposó Xabi Alonso helyét. A brazil mellett egyébként a Bayernben futballozó Toni Kroost emlegetik még a poszt esélyeseként.

Az angol bulvárlap úgy értesült, a Real 25 millió fontot fizethet ki a 42-szeres válogatott labdarúgóért, akit 2017 nyaráig köt élő szerződés a Chelsea-hez.

Ramires 2010-ben mintegy 19 millió fontért igazolt a Benficától a londoniakhoz, ahol kezdettől fogva alapember, eddigi négy szezonjában összesen 196 tétmeccsen kapott bizonyítási lehetőséget. A legutóbbi idényben 30 bajnoki mellett három FA-kupa-, két Ligakupa- és 11 Bajnokok Ligája-meccsen lépett pályára José Mourinho csapatában.

A Chelsea-vel FA-kupa, Európaliga- és Bajnokok Ligája-győztes lett az elmúlt négy évben.