A Borussia "csak" izgalmassá tette a továbbjutás kérdését, míg a Chelsea ledolgozva hátrányát kiejtette a PSG-t.

VÉGE!

Chelsea – PSG 2-0 (össz.: 3-3)

Dortmund – Real 2-0 (össz.: 2-3)

95. perc: Hiába nyomott a hajrában a PSG, ez már nem volt elég! A Chelsea 2-0-ra nyert és ezzel továbbjutott!

93. perc: Vége a Dortmund-Real meccsnek! A németek 2-0-ra nyertek, de 3-2-vel így is a spanyolok mentek tovább!

90. perc: Varane áll be Benzema helyére, úgy fest, a Real kihúzza…

87. perc: Ott a gól! Demba Ba góljával 2-0-ra vezet a Chelsea, ezzel pedig idegenben lőtt góljának köszönhetően jelenleg továbbjutásra áll!

84. perc: Blanc óvatoskodni próbál, a támadó középpályás Lucas Moura helyére a középhátvéd Marquinhos.

81. perc: Oscar helyén Torres. Ismét csatár jön középpályás helyére! Változtat Jürgen Klopp is Dortmundban: Aubameyang áll be Piszczek helyére.

73. perc: Csere a Realnál: Di Maria le, Casemiro be!

67. perc: Demba Ba érkezik Lampard helyére. Mourinhóéknak nincs más választása, fokozni kell a nyomást!

65. perc: Nézzünk némi statisztikát a Stamford Bridge-ről is. A labdabirtoklás 53:47 a Chelsea-nek. A hazaiak tízszer vették eddig célba a kaput, Sirigunak ebből hatszor kellett volna védenie – ötször sikerült neki. A vendég hatszor lőttek, három ment kapura, három fölé, mellé. A hazaiak 75%-os, a vendégek 78%-os pontossággal passzolnak, 337 illetve 328 a passzok száma a 65. minutumig.

60. perc: Egy kis statisztika Dortmundból. A labdabirtoklás 49-51 a Realnak. A BVB ugyanakkor 18 veszélyes támadásnál jár, szemben a Real kilencével, és hétszer vette célba a kaput, amiből négyszer el is találta, míg a madridiaknak csak három lövése volt, abból is csak kettő talált kaput.

55. perc: Verratti helyén Cabaye a párizsiaknál!

53. perc: Újabb Chelsea-kapufa! Ezúttal Oscar 25 méterről elvégzett szabadrúgása után csattant a labda a lécen!

51. perc: Schürrle döngette meg a kapufát! A keresztléc mentette meg a PSG-t!

Folytatódik mindkét meccs. Londonban nincs csere. Dortmundban Ancelotti változtatott, Illarramendi helyén Isco!

Jöhet a szünet! A BVB és a Chelsea is nagy lépést tett afelé, hogy megfordítsa a párharcot. A németek feltámadása talán a nagyobb meglepetés, igaz, még így is legalább egy gól kéne nekik ahhoz, hogy meglegyen a hosszabbítás! Folytatás 15 perc múlva!

38. perc: Érik a meglepetés?! Reus!!! Lewandowski közeli lövését még a bal oldali kapufára tudta tolni Casillas, ám a hosszún érkezett Reus, aki senkitől sem zavartatva a kapuba vágta a második hazai gólt, 2-0!

32. perc: Ivanovics bedobását követően Willian csúsztatta tovább a labdát Schürrle elé, aki 11 méterről megszerezte a Chelsea vezetőgólját, 1-0!

24. perc: Reus góljával vezet a Borussia! Casillas mozdult ki borzalmasan a kapujából, a német támadó lecsapott mellette a labdára, majd 13 méterről az üres kapuba helyezett, 1-0!

18. perc: Kényszerű csere a Chelsea-nél: Hazard helyén Schürrle.

17. perc: vezethetne Dortmundban a Real, de Weidenfeller óriási bravúrral védeni tudta Di Maria büntetőjét! A tizenegyest megelőzően Piszczek ért kézzel a labdába.

Elkezdődött mindkét mérkőzés!

Dortmundban felhős idő és nyolc fok fogadja a pályára vonuló játékosokat. Londonban szintén nyolc fok, de tiszta ég fogadja a csapatokat.

Terülj-terülj asztalkám? Innen indulnak “harcba” a BVB játékosai. Megadják a módját…

Brutális pénzt zsebelhetnek be ma este a PSG játékosai, ha sikerül búcsúztatniuk a Chelsea-t! Részletekért kattints!

Gólt kell szerezni!

A BVB otthonában még a mosdóban is csak egy dologra koncentrálnak, hogy szerezhetnének minél több gólt! Casillas ellen azért picit nehezebb lesz betalálni…

Így pedig a dortmundiakat a Signal Iduna Park hazai öltözője…

Így várja a Chelsea játékosait a Stamford Bridge öltözője…

Cristiano Ronaldo kisebb sérülése miatt egyelőre csak a kispadon foglal helyet a Realban. Ha beáll az két okból is különleges lehet: egyfelől a cipője, másfelől pedig az egyik BL-rekord miatt! Utóbbiról bővebben itt olvashattok!

Itt vannak a kezdők!

Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Friedrich, Durm – Kirch, Jojic – Grosskreutz, Mkhitaryan, Reus – Lewandowski

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrão – Alonso, Illarramendi – Bale, Modrić, Di María – Benzema

Chelsea: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Luiz, Lampard – Willian, Oscar, Hazard – Eto’o

Paris SG: Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Lucas Moura, Cavani, Lavezzi

Tudtátok, hogy a PSG legutóbbi 110 meccsén csupán egyszer kapott ki 2-0-ra? A Chelsea-nek minimum ennyire kéne megverni a franciákat ahhoz, hogy továbbjuthassanak a legjobb négy közé! További statisztikákért klikk ide!

A Profitipp csapata erre számít a Chelsea – PSG és erre a Dortmund – Real meccsen!

20.45-kor kezdetét veszi a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első két visszavágója, a Chelsea – Paris SG és a Dortmund – Real Madrid összecsapás!