A Real Madrid lényegében eldöntötte a továbbjutás sorsát a Dortmund ellen, míg a PSG kétgólos előnyt harcolt ki a Chelsea-vel szemben.

Itt a vége!
Real Madrid-Borussia Dortmund 3-0
Paris SG-Chelsea 3-1

Arra kevesen fogadtak volna, hogy a Dortmund ma hasonlóan megtréfálhatja a Realt, mint szűk egy éve, de azért ez… A “Királyiak” a hajrában akár 5-6 gólig is eljuthattak volna, végül beérték hárommal, de vélhetően ezzel is eldöntötték a továbbjutást.

A PSG hazai pályán küzdelmes, remek iramú mérkőzésen 3-1-re nyert a Chelsea ellen.

És itt a slusszpoén! Pastore cselezte tisztára magát a tizenhatoson belül, majd öt méterről Cech mellett a kapuba helyezett, ezzel 3-1!

100. BL-meccsén a pályán Frank Lampard! Az angol veterán Oscart váltja a Chelsea-ben. A 75. percben járunk, a PSG továbbra is 2-1-re vezet!

Párizsban sem akarnak lemaradni, ott is megvan a harmadik gól, méghozzá ismét vezet a PSG! Lavezzi sarokrúgását követően David Luiz talált a saját kapujába, 2-1!

ÉRIK A KIÜTÉS! Az 57. percben Cristiano Ronaldo is beköszönt a Dortmundnak! 3-0!

Eltelt bő tíz perc mindkét pályán a második félidőből és újabb gól továbbra sem esett. Pedig Lavezzi egészen közel, mondhatni hajszálnyira járt a duplázástól: az 53. percben a kapufa felső pereméről vágódott ki az argentin fejese. Közben már a csereként beállt Fernando Torresszel támad a győzelemért a Chelsea.

Madridban a játék képe változatlan, a Real nyom, a BVB szenved. Előbb Bale lövését védi Weidenfeller, majd CR elől ment óriásit Sokratis. A másik oldalon Mkhitaryan löketét hatástalanítja Casillas.

Megyünk tovább! Csere egyik csapatnál sincs. Madridban közben rákezdett az eső, az égiek is a Dortmund reményeit siratják?

Egy félidőnyi játékot követően Real-Dortmund 2-0; PSG-Chelsea 1-1.
A tartalékos Dortmundnak eddig kevés sansza volt a lehengerlően támadó madridiakkal szemben. Casillasnak nem akadt túl sok dolga, nem úgy a másik oldalon Weidenfellernek!

Párizsban ugyan a hazaiak szereztek vezetést, de a 40. percben csak a kapufa mentette meg őket attól, hogy Hazard révén a vendégek fordítani tudjanak. Nem sokkal később Cavani került a földre Terry mellett, de a spori nem érezte úgy, hogy fújni kéne. Folytatás hamarosan!

És ezúttal sem kell sokáig várni, hogy a madridi után érkezzen a párizsi gól is – ennek viszont most a londoniak örülnek! Hazard büntetőjével 1-1!

A 27. percben járunk, amikor már kettővel megy a Real! Isco az újabb hazai gól szerzője, 2-0!

Húsz perc telt el eddig mindkét meccsből.

Eddig minden a hazaiak kedve szerint alakul. Madridban Ronaldo két veszélyes löketét is csak bravúrral védte Weidenfeller, akinek az egyik lövésbe bele is sajdult a keze, kérdés, kell-e csere.

Párizsban is inkább a hazaiak dominálnak a korai vezetés után, igaz ordító ziccerük azóta nem volt. A Chelsea-nél egy Cahill-fejes, amit érdemes talán megemlíteni. Jó iram, nagy csata.

És már Párizsban is van gól! Lavezzi a 4. pecben mattolta a Chelsea védelmét, ezzel 1-0!

VILLÁMKEZDÉS MADRIDBAN! Gareth Bale góljával máris vezet a Real Madrid! A 3. percben járunk, 1-0!

Mindkét helyszínen útjára indult a labda. Madridban egész nap lógott az eső lába, estére sem lett sokkal jobb idő, kilenc fok van. Párizsban sokkal kellemesebb, tavaszias idő és 18 fok fogadta a csapatokat. Ideális egy jó kis meccshez!

Vihar előtti csend

Az uefa.com munkatársai lőttek néhány pillanatképet a hazai öltözőkben. Itt készülnek a meccsre Ronaldóék és Ibrahimovicék.

Itt vannak a kezdők!

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao – Modric, Xabi Alonso, Isco – Bale, Benzema, Ronaldo

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Sokratis, Durm – Kehl, Sahin – Grosskreutz, Mkhitaryan, Reus – Aubameyang

Paris SG: Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Verratti, Matuidi, Motta – Cavani, Ibrahimovic, Lavezzi

Chelsea: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – David Luiz, Ramires – Willian, Oscar, Hazard – Schürrle

Nemcsak Jürgen Kloppnak volt jó kedve a meccs előtt. Ronaldo hangulatára sem lehetett sok panasz az utolsó edzésen…

Az egy-egy volt a sláger tegnap! Nézd meg a Barcelona-Atlético Madrid és a Manchester United-Bayern München meccs góljait! Klikk!

A Borussia Dortmund vezetőedzője láthatóan jó kedvű volt még délelőtt, a Santiago Bernabeu bejárásakor. Vajon tizenegy óra magasságában is lesz oka nevetni, vagy a Real visszavág a tavalyi BL-búcsúért?

Egy kis háttér: statisztikák és friss nyilatkozatok a Real Madrid-Borussia Dortmund összecsapás és a Paris SG-Chelsea mérkőzés kapcsán.

A szurkolók és a csapatok már készülnek, 20.45-kor Madridban és Párizsban is útjára indul a labda! Tartsatok velünk!