nb3
NB III

NB III: utolsó pillanatban esett öngóllal nyert a Pécs

Gyűjtőcikkünkben a harmadosztály 20. fordulójának összes szombati eredménye megtalálható.

A huszadik fordulót rendezik a harmadosztály három csoportjában ezen a hétvégén.

A Keleti-csoportban a Kazincbarcika és a Monor osztozkodott a pontokon (2-2). A Hajdúböszörmény mindkét félidőben két-két gólt rúgott a második félidőben végig kettős emberhátrányban játszó Putnoknak. Szintén 4-0-ra nyert a BKV Előre a Hatvan vendégeként, míg a Nyírbátor 1-0-lal tartotta otthon a három pontot a Salgótarján ellen. A Tiszaújváros a Tállya vendégeként mehetett 2-0-s előnnyel szünetre, a hazaiak azonban végül pontot mentettek az emberhátrányban játszó vendégek ellen.

A Közép-csoport nyitómeccsén a Pénzügyőr hiába vezetett már 2-0-ra a Dunaharaszti ellen, végül 2-2-re végzett a jól hajrázó rivális ellen. A Pécs egy 90. percben esett öngóllal győzte le a Méhkeréki SE-t, a Szekszárd és a Szentlőrinc csatája viszont szintén posztosztozkodással végződött. Hatgólos meccsen nyert a Budafok a Komló ellen, a Gyula pedig a Dabas-Gyónt győzte le.

A Nyugati-csoportban a Kaposvár magabiztos sikerrel folytatta szereplését Csepelen. Kenesei Krisztián ismét gólt szerzett a III. Kerület színeiben: csapata 2-1-re nyert Komáromban. A Diósd egy Czibor-öngóllal volt jobb a Hévíznél, és a Sárvár is eggyel verte az Andráshidát. A Veszprém a hajrában őrölte fel a megyei rivális Ajkát. A Tatabánya a Győr ellen sem állt ki kellő létszámmal.

NB III, 20. forduló

Keleti-csoport

Kazincbarcikai SC FC – Monori SE 2-2 (1-1)

Gólszerzők: Faggyas (28.), Constantinescu (48.), illetve Schmidt Zs. (21.), Karacs (58.)

FC Hatvan – BKV Előre 0-4 (0-0)

Gólszerzők: Banai (49.)

Kiállítva: Bárkányi (53. – Hatvan)

Nyírbátori FC – STC Salgótarján 1-0 (0-0)

Gólszerző: Lakatos (85.)

Tállya KSE – Termálfürdő Tiszaújváros 2-2 (0-2)

Gólszerzők: Ondó (61.), Lippai (85.), illetve Nagy D. (19.), Kristófi (31.)

Kiállítva: Dajka (38. – Tiszaújváros)

Hajdúböszörményi TE – Putnok FC 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Nagy M. (37.), Nagy R. (40.), Lukács P. (60., 86.)

Kiállítva: Illés R. (10. – Putnok), Czető (41. – Putnok)

Vasárnap játsszák:

14 óra: REAC – Újpest FC II

14 óra: MTK Budapest II – Jászberényi FC

14 óra: DVSC-DEAC II – ESMTK

14 óra: Rákosmente KSK – Diósgyőri VTK II

Közép-csoport

Pénzügyőr SE – Dunaharaszti MTK 2-2 (2-0)

Gólszerzők: Hetesi (21.), Szabó B. (27.), illetve Gacsal (65.), Márton D. (88.)

Szekszárdi UFC – Szentlőrinc SE 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Nagyváradi (73.), illetve Füredi (53.)

Budafoki MTE – Sport 36 Komlói Bányász 4-2 (2-0)

Gólszerzők: Ihrig-Farkas (24.), Oláh L. (44.), Pölöskei P. (52.), Khiesz (65.), illetve Szentes (72.), Rein (82.)

Pécsi MFC – Méhkeréki SE 1-0 (0-0)

Gólszerző: Wéber (öngól 90.)

Várfürdő-Gyulai Termál FC – Dabas-Gyón FC 1-0 (0-0)

Gólszerző: Erdős (72.)

Kiállítva: Illés D. (23. – Dabas)

12 óra: Békéscsaba 1912 Előre II – Szigetszentmiklósi TK

14 óra: Mórahalom VSE – Ferencvárosi TC II

14 óra: Paksi FC II – Dunaújváros