nb3
NB III

NB III: csoda történt a Felcsút meccsén

Cikkünkben a harmadosztály 30. fordulójának összes vasárnapi eredménye megtalálható.

Az országos harmadosztály harmincadik fordulójának összes mérkőzését vasárnap rendezték.

A délelőtt kezdődő találkozón az MTK II a Tatabányát fogadta. Az MTK fiataljai kezdték jobban a találkozót, de lövőhelyzetig csak egyszer jutottak el. A vendégek csakhamar átvették a kezdeményezést, a labda ekkor már leginkább a fővárosiak térfélen pattogott, és a tizedik percben egy védekezési rövidzárlatot kihasználva meg is szerezte a vezetést a Tatabánya: egy bedobást nem vettek kellően komolyan a hazai védők, így Agüero szinte akadálytalanul fejelhetett a hálóba (0-1).

A folytatásban jó iramú mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, kevés helyzettel. Aztán a hajrában némileg megélénkült a játék, az MTK helyzetekig, a Tatabánya ziccerekig is eljutott, de az eredmény a szünetig már nem változott (0-1).

Ígéretesen kezdődött a második félidő: előbb közelről kimaradt egy tatabányai helyzet, majd a gyors ellenakció végén – Hujber Tamás remek egyéni megmozdulásainak köszönhetően – egyenlített az MTK (1-1). Ezután az egész meccsen rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó játékvezető, Gaál Gyöngyi megfosztotta a hazaiakat egy büntetőtől, pedig egyértelműen látszott, hogy Hujber buktatása miatt ki kellett volna állítania a Tatabánya kapusát, Rigó Gábort, és tizenegyes is járt volna az MTK-nak. A másik oldalon Szabó Richárd ziccerét Demjén Patrik bravúrral védte. 17 perc telt el a második félidőből, amikor váratlanul ismét a vendégcsapat került előnybe: Litwin távoli, ártalmatlannak tűnő ívelt lövését a hazaiak kapusa alaposan benézte (1-2).

Húsz perccel a vége előtt – előnye tudatában – a Tatabánya visszaállt védekezni és a kontrákra apellált, illetve folyamatosan húzta az időt. A végjátékban erőltette a támadásokat az MTK fiatal csapata, de nem járt sikerrel. A hosszabbítás pillanataiban a bíró – gyenge teljesítménye betetőzéseként – tévesen kiállította a vendégek kapusát. A látottak alapján a Tatabánya nem érdemelt győzelmet, nagyobb tapasztalatának köszönhetően mégis 2-1-re nyert.

Nyugaton a fővárosiak becsületét a III. Kerület mentette meg, kiütéses győzelmet arattak a Diósd ellen. A Mosonmagyaróvár is egy ötöst gurított, így visszaelőzték a Dorogot a tabellán, akik nem játszottak ezen a hétvégén. A Győr is életben tartotta a feljutási reményeit, Bekő Balázsék otthon nyertek magabiztosan a közlekedésiek ellen. A Puskás Akadémia növendéke, Magyari negyed óra alatt vágott egy mesterhármast, így ők is győzni tudtak, míg az NB I két legjobb csapatának második alakulata nem bírt egymással.

A Közép-csoportban a Békéscsaba fiataljai nyertek a Honvéd otthonában. A fővárosi csapatok közül itt is csak egy tudott győzedelmeskedni, méghozzá a Pénzügyőr. A már bajnok Kozármisleny nagyon könnyedén győzött, ahogy a szintén NB II-be vágyó SZEOL is. A Gyula nem bírt a Monorral, míg a Dabas legyőzte szintén Pest megyei ellenfelét.

A Keleti-csoportban kihasználta a Cegléd Tállya elleni botlását (2-2) a Nyíregyháza, mely 3-1-re nyert a REAC ellen Pölöskei alig fél óra alatt jegyzett mesterhármasával – a Szpari 71 ponttal a tabella élén áll, a Cegléd második 69-cel. A Kazincbarcika hatot lőtt az Újpest II otthonában. A Tiszaújváros, a DVSC-DEAC és a Hatvan odahaza nyertek 2-1-re – a Somos, a DVTK II és a Rákosmente volt a szenvedő fél. Szintén 2-1-re nyert a Cigánd a Jászberény vendégeként, a Felsőtárkány–Putnok meccs viszont nem hozott gólt.

NB III, 30. forduló

Nyugati-csoport

MTK Budapest II – Tatabánya FC 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Hujber (48.), illetve Agüero (9.), Litwin (61.)

Kiállítva: Rigó (94. – Tatabánya)

Balatonfüredi FC – Csornai SE 0-1

Gólszerző: Babics (38.)

Érdi VSE – Tarr Andráshida SC 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Csizmadia (67.), illetve Török (92.)

III. Kerület TVE – Diósdi TC-Select 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Kenesei (7.), Bartha (32.), Szűcs L. (53., 87.), Gálfi (85.)

Csepel FC – Mosonmagyaróvári TE 1904 0-5 (0-1)

Gólszerzők: Mundi (35.), Hajós (62.), Darázs (70.), Laki (84., 91.)

Sárvár FC – Puskás Akadémia FC II 0-3 (0-0)

Gólszerzők: Magyari Sz. (75., 80., 89.)

Videoton FC II – Ferencvárosi TC II 2-2 (1-0)

Gólszerzők: Ács (44.), Büki (85.), illetve Kárász (49.), Popov (65.)

ETO FC Győr – BKV Előre 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Ködmön (32., 38.), Illés (59.)

Közép-csoport

Bp. Honvéd-MFA II – Békéscsaba 1912 Előre II 1-2 (0-0)

Gólszerzők: Contantinescu (52.), illetve Tóth D. (81.), Beszterczei (87.)

Pénzügyőr SE – Bölcskei SE 3-1 (1-1)

Gólszerzők: Buzás (45.), Szabó B. (66.), Tóth Zs. (94.), illetve Blatt (19.)

FC Dabas – Dunaharaszti MTK 2-1 (2-0)

Gólszerzők: Kállai (6.), Csák (28.) illetve Ablonczy (79.)
Kiállítva: Rebecsák (DMTK, 38.)

HR-Rent Kozármisleny – ESMTK 5-1 (1-0)

Gólszerzők: Kirchner (45.), Gránicz (58.), Beke (73., 92.), Kovács (92.) illetve Szabó (55.)

SZEOL SC – Komlói Bányász 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Gajág (18.), Tomisic (45.), Maksimovic (65.), Puskás Cs. (85.)

Kiállítva: Nagy N. (56.), Károly V. (57.) – mindketten Komló

Várfürdő-Gyulai Termál FC – Monori SE 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Balogh (45.), illetve Sárközi (25.)

Hódmezővásárhelyi FC – Szekszárdi UFC 0-0

Szentlőrinc SE – Paksi FC II 1-3 (0-2)

Gólszerzők: Horváth P. (76.), illetve Szekszárdi (29.), Antal P. (40., 56.)

Keleti-csoport

Ceglédi VSE – Tállya KSE 2-2 (0-0)

Gólszerzők: Sánta A. (47.), Makrai (78.), illetve Horváth B. (48., 71.)

Újpest FC II – Kazincbarcikai SC FC 1-6 (0-4)

Gólszerzők: Filkor (76.), illetve Farkas J. (4., 27., 56.), Lipusz (19.), Lukács R. (33.), Faggyas (88.)

Termálfürdő Tiszaújváros – Somos SE 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Kovács P. (64.), Fodor (91.), illetve Olasz D. (93.)

DVSC-DEAC II – Diósgyőri VTK II 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Kertész (40.), Kondás (61.), illetve Szabó B. (91.)

Kiállítva: Kádas (92. – DVTK)

Felsőtárkány-Mezőkövesd Zsóry – Putnok FC 0-0

FC Hatvan – Rákosmente KSK 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Kész T. (2.), Ács M. (55.), illetve Király B. (4.)