NB III

NB III: szoros győzelemmel kezdett a Nyíregyháza

A debreceni fiatalok vendégeként nyert a Spartacus.

Vasárnap folytatódott az NB III első tavaszi fordulója. A Nyíregyháza Spartacus a debreceni fiatalok vendégeként lépett pályára, de többen hiányoztak a keretéből: Csorba Szabolcs betegség, Zoran Kosztics sérülés, Törtei Tamás és Luis Ramos pedig eltiltás miatt nem szerepelhetett.

Az elmúlt napokban sokat esett az eső, az Oláh Gábor utcai stadion pályájának talaja ennek ellenére nem volt mély. A DVSC-ben Verpecz István és a Diósgyőrből igazolt Takács Tamás is kezdő volt.

A második percben máris előnybe kerültek a hazaiak: Kertész Tamás viharzott el a jobb oldalon, és kilőtte a hosszú sarkot (1-0). A hetedik percben hatalmas hazai helyzet következett: Takács vezette egyedül kapura a labdát, de mellé csavart. A sokk után magához tért a Nyíregyháza, mezőnyfölényben játszott, a DVSC pedig a gyors kontráiban bízott.

Következett az egyenlítés: Szalai Vilmos labdájával Harsányi Zoltán megindult középen, és a kapuba lőtt (1-1). A 33. percben Igor Zofcák beadását Szalai Vilmos csúsztatta a hosszú sarokba (1-2). A második félidő nyíregyházi kapufával indult, Harsányi balról találta el a keresztlécet. Több gól nem esett, a Szpari győzelemmel kezdte a tavaszt – tudósított a klub honlapja.

A Nyugati-csoportban a feljutásért vívott harcban előrébb lépett a Mosonmagyaróvár és a Győr, hiszen a Dorog csak döntetlent ért el a Videoton II ellen. A Ferencváros második csapata továbbra is vezeti a bajnokságot, szoros meccsen nyertek az Andráshida ellen, Gyömbér Gábor vezérletével.

NB III, 18. forduló

Keleti-csoport

Diósgyőri VTK II – Ceglédi VSE 1-0 (0-0)

Gólszerző: Boros G. (87.)

Kiállítva: Farkas A. (Cegléd, 47.)

DVSC-DEAC – Nyíregyháza Spartacus 1-2 (1-2)

Gólszerzők: Kertész (2.), illetve Harsányi (26.), Szalai V. (34.)

Újpest FC II – Somos SE 1-0 (0-0)

Gólszerző: Pávkovics (90.)

Szombaton játszották:

Cigánd SE – Tállya KSE 1-1 (0-0)

Kazincbarcikai SC FC – Jászberényi FC 3-2 (2-1)

Rákosmente KSK – Termálfürdő Tiszaújváros 2-0 (0-0)

FC Hatvan – Nyírbátori FC 1-0 (0-0)

REAC – Felsőtárkány-Mezőkövesd Zsóry 2-0 (2-0)

Közép-csoport

Bp. Honvéd-MFA II – Szentlőrinc SE 5-1 (1-0)

Gólszerzők: Constantinescu (10., 86.), Kovács D. (53.), Lukács D. (56.), Prosser (78.), illetve V. Nikolics (49.)

Békéscsaba 1912 Előre II – Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Huszár (87.), illetve Tóth I. (42.)

Pénzügyőr SE – Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-1 (1-1)

MTK II – Érdi VSE 2-2 (1-1)

Gólszerzők: Hujber (25.), Szatmári I. (56.), illetve Honti (31.), Kelemen P. (63.)

Kiállítva: Balázsovics (Érd, 74.)

Mosonmagyaróvári TE – Puskás Akadémia II 6-2 (2-2)

Gólszerzők: Magasföldi (38., 41., 60.), Mundi (48., 74.), Zsirai (78.), illetve Bohner (7. öngól), Mészáros D. (18.)

Tarr Andráshida SC – Ferencvárosi TC II 1-2 (1-2)

Gólszerzők: Tóth L. (33.), illetve Adamcsek (20.), Silye (45.)

Dorogi FC – Videoton FC II 0-0

Kiállítva: Havasi (Videoton, 73.)

Diósdi TC-Select – BKV Előre 2-1 (1-1)

Tatabánya FC – Sárvár FC 5-1 (3-1)

Csepel FC – III. Kerületi TVE 0-0

Csornai SE – ETO FC Győr 1-2 (1-1)