Galéria: Tizenegyest rontott, döntetlenre végzett német ellenfelével a Szpari

Nyíregyháza Spartacus – FC Viktoria Berlin 1-1 (1-1)
Belek, Törökország
Nyíregyháza: Ovszijenko – Rubus, Szalai, Törtei, Farkas – Csorba, Zofcák, Ramos (Kiss), Rezes (Pálinkás) – Pölöskey (Kapacina), Szécsi. Edző: Mátyus János
Gólszerzők: Pölöskey (28.), illetve Soltanpur (30.)

Kedden délután taktikai elemeket gyakorolt a Nyíregyháza Spartacus, szerdán pedig már élesben ki is próbálhatta ezeket, hiszen második edzőmeccsét játszotta Belekben. Ezúttal a német harmadik ligában szerepló FC Viktoria Berlin volt az ellenfél – számolt be a SZON.hu.

A Szpari bátor támadójátékkal nyitott, aminek több helyzet volt az eredménye. Ezek egyikét Pölöskey Péter használta ki (1-0). Aztán a berliniek is rákapcsoltak és egy kontra végén egyenlítettek (1-1).

Szünetben mindkét oldalon voltak cserék, a második játékrész is a nyíregyháziaké volt, ám a német kapus és a török kapufa többször is mentett. A győzelmet is megszerezhette volna a Spartacus, ám a 75. percben egy jogosan megítélt büntetőt Rezes László kihagyott.